|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rewolucja parkingowa w Krakowie: kierowców dezorientują pozostawione białe linie

Niektóre miejsca parkingowe w Krakowie zostały już zlikwidowane, ale kierowcy wciąż tam parkują. W związku ze zmianami w strefie płatnego parkowania na "pierwszy ogień" poszła północ Krowodrzy, czyli między innymi ulica Władysława Łokietka, gdzie po jednej stronie ulicy nie można parkować już od wtorku. Kierowcy są jednak zdezorientowani. Znaki pionowe zabraniają postoju, ale linie wyznaczające miejsce... nadal są.

Posłuchaj co mówią kierowcy

fot: Tomasz Bździkot

- Nie zauważyłem znaków. Ich jest coraz więcej i człowiek nie zwraca uwagi. Drogę znam, znalazłem miejsce i zaparkowałem. Ja tu mieszkam, odruchowo zaparkowałam. Linie są, są parkomaty. Człowiek zaparkował i zapłacił. Tyle - mówią kierowcy.

Jak zaznacza Michał Pyclik z ZIKiT-u, całkowita zmiana oznaczeń zależy też od samych kierowców. "Można przestawić znaki, gdy na ulicy są zaparkowane samochody, ale nie da się wyznaczyć nowych linii, gdy one tam są. Trzeba by było malować pod samochodmi. Będzie okres przejściowy. Trzeba się będzie przyzwyczajać. Wiemy jak to wygląda. Strefa już była powiększana. Czasami malowanie udaje się dopiero wtedy, gdy na miejscu pojawia się straż miejska" - podkreśla.

Jak mówi Marek Anioł ze straży miejskiej, to czy mniej zorientowani kierowcy dostaną od razu mandat, zależy w dużej mierze od patrolu. Jego zdaniem
na początku strażnicy miejscy powinni podchodzić do sprawy ze zrozumieniem. "Jeżeli będzie potrzebna informacja, potrzeba pokierowania i uświadomienia zmian to tak będziemy czynić. Te działania będą się jednak zmieniały. Jak wszystkie miejsca zostaną inaczej oznakowane, będzie inaczej" - mówi Anioł.

Co ciekawe, straż miejska fotografuje dzień przed zmianiami teren, gdzie miejsca parkingowe mają zostać zlikwidowane. Wszystko po to, aby odróżnić te samochody, które zostały zaparkowane jeszcze przed wejściem zmian w życie.

Zmiany w strefie płatnego parkowania mają zakończyć się do końca października. Podczas nich zostanie zlikwidowanych ok. 3 tysiące miejsc parkingowych.

 

 

 

 

(Tomasz Bździkot/ko)

48%
52%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 9

me

Piątek, 15 września 2017, 08:45

To jest szokujące! Ktoś omyłkowo, z przyzwyczajenia źle zaparkował samochód ZIKIT od razu straszy Strażą Miejską, a jak przez 4 lata bezprawnie pobierano opłaty i wyznaczano kary za parkowanie na BEZPRAWNIE wyznaczonych miejscach to ZIKIT tego nie widział. A może nie chciał widzieć i brał udział w procederze.

Odpowiedz

erwin

Czwartek, 14 września 2017, 11:47

W ZIKICIE nie ma nikogo myślącego?????? Jaki problem, napisać informację "W DNIU .... ODBĘDZIE SIĘ MALOWANIE PASÓW WSZYSTKIE POZOSTAWIONE POJAZDY ZOSTANĄ ODHOLOWANE NA PARKING NA KOSZT WŁAŚCICIELA". A nie czekać na świętego Dygdy, kiedy to parking będzie całkowicie pusty. I wykonać w tym dniu roboty.

Odpowiedz

YYYY

Czwartek, 14 września 2017, 09:53

@papa Smerf

Niestety błąd w myśleniu Papo smerfie doczytaj kiedy powstał dokument co to za dokument i dlaczego powstał.

Odpowiedz

urodzony w Krakowie

Czwartek, 14 września 2017, 09:11

Mnie interesuje intencja jaka przyświecała włodarzom, przy ustaleniu zakazu zatrzymywania na al. 3 Maja obowiązującego w godzinach od 9:00 do 17:00?? Dodam że jest to ulica przyległa do Błoń i parku Jordana. Czyżby z tej cudownie oznakowanej miejskiej infrastruktury, jesienią i zimą można było korzystać jedynie po zmroku?? Chyba że chodzi o nabijanie kasy w parkingu podziemnym przy muzeum?? Cóż moim zdaniem za takie decyzje powinien zapłacić decydent, który wymyślił lokalizację płatnego parkingu w sąsiedztwie wielu alternatywnych miejsc postojowych, a nie wiecznie dręczeni mieszkańcy.

Odpowiedz

Papa

Czwartek, 14 września 2017, 09:09

A moze na lokietka ruch jednokierunkowy? A zikit w zamian wybuduje alternatywba jednokierunkowa ulice ze sciezka rowerowa i szerokim chodnikiem od strony skladowej i zbozowej. Moznaby w petli jezdzic. To samo na wroclawskiej. Zamiast likwidowac wroclawska z mazowiecka zrobic jednokierunkowe. Mieazkancy nie potrzebuja tutaj ulic zbiorczych. Wola parkingi i ruch uspokojony. Przy okazji parkingow mozna z pasa wygospodarowac jeszcze jakis pas rowerowy. Wilk syty i owca cala. Mieszkancy zielonek moga zas parkowac na park and ride i jechac do centrum tramwajem, a nie zatruqac nam powietrze i halasowac pod oknami

Odpowiedz

Czwartek, 14 września 2017, 08:36

Najpierw był sukces bo zrobili miejsca parkingowe. Później podbudowa nowe bloki, biura i osiedla gdzie popadnie bez miejsc parkingowych. Teraz będą likwidować miejsca parkingowe bo ciasno. UMK bohatersko walczy z problemami które sam stwarza. Proponuję zrobić jeszcze audyt czy ścieżki rowerowe wytyczone na chodnikach zostawiają 2 metry miejsca. Jak nie to zlikwidować a masa krytyczna przejedzie się kilka razy w miesiącu po nie remontowanych ulicach (czyli tam gdzie jeszcze się jedzie) i jeszcze trochę drzew zostało w Krakowie to też proponuję sprawdzić czy są przepisowe dwa metry. Błazenada a czy parking pod urzędem jest potrzebny? Zamiast tworzyć coś co pozwoli normalnie żyć ludziom którzy mieszkają w Krakowie od pokoleń i płacą podatki utrzymują darmozjadow z to robi się wszystko żeby

Odpowiedz

papa Smerf

Czwartek, 14 września 2017, 08:19

Likwidacja miejsc parkingowych to był pomysł wojewody, którego wywalono.

Odpowiedz

KR

Czwartek, 14 września 2017, 08:19

@Hi hi

Pozamieniać miejscami tak by utworzyły wzorek. Hi hi

Odpowiedz

Hi hi

Czwartek, 14 września 2017, 08:07

Nie da się tych płytek chodnikowych obrócić na drugą stronę? Będzie po problemie.

Odpowiedz