|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Remont ulicy Wadowickiej uprzykrza życie kierowcom

Remont ul. Wadowickiej doprowadził do ogromnego korka w piątkowy poranek na ul. Zakopiańskiej w stronę centrum. Jak informuje ZIKiT, w sobotę ruszył kolejny etap prac. Kierowcy znów muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami.

Posłuchaj Piotra Hamarnika z ZIKiT-u

Fot. z miejskich kamer

W sobotę wschodnia jezdnia (w kierunku ronda Matecznego) zostanie zamknięta dla samochodów. Ruch zostanie przeniesiony na jezdnię zachodnią i będzie się odbywał po jednym pasie w każdym z kierunków. W związku z tym utrudnienia pojawią się również na skrzyżowaniu ul. Wadowickiej, Brożka, Zakopiańskiej i Tischnera oraz ulicach do niego dochodzących. ZIKiT prosi kierowców o omijanie tego rejonu. Organizacja ruchu wróci do normy w poniedziałek (22.05) rano.

W piątek remont sparaliżował południe Krakowa. Sznur aut miał w kulminacyjnym momencie kilka kilometrów. Część kierowców próbowała omijać utrudnienia ul. Zawiłą oraz ul. Jugowicką, ale i tam ruch odbywał się bardzo wolno. Krakowski ZIKiT zaznacza, że świeżo położona warstwa asfaltu nie zdążyła wyschnąć, stąd konieczne było zamknięcie fragmentów jezdni.

 

 

(Mateusz Żmija/ko)

78%
22%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 13

Alisesa

Poniedziałek, 22 maja 2017, 21:30

Będąc świadkiem obecnej wojenki ZIKITu z kierowcami jedno rzuca się w oczy: wrogość tej instytucji do zmotoryzowanych mieszkańców. Coś w stylu my wam pokażemy, że nie będziecie wjeżdżać do centrum autem.

Odpowiedz

Sobota, 20 maja 2017, 22:47

I znów bzdury wypowiadane przez prze mądrzałka z zikitu.

Odpowiedz

jan

Sobota, 20 maja 2017, 08:40

@wadowicka

Zgadza się , na zdjęciu widać ile to aut ma w d... przepisy.

Odpowiedz

Krakus

Sobota, 20 maja 2017, 00:26

@ok

Ok a Ty to z zikitu jesteś? Maja remontowac w nocy i w weekendy a nie w godzinach najwyższego szzytu. Tak trudno to pojąć?

Odpowiedz

!!!!!!!!!!

Piątek, 19 maja 2017, 14:12

@!

Co się dziwić przecież te słoiki z zikitu nie potrafią się ogarnąć w tak dużej aglomeracji jak Kraków i za co się nie wezmą to spartolą. Wniosek jest jeden , trza by jak najszybciej głębokiej restrukturyzacji tego nie wydolnego molocha.

Odpowiedz

piotr

Piątek, 19 maja 2017, 13:38

dużo aut=dużo problemów

Odpowiedz

wadowicka

Piątek, 19 maja 2017, 13:37

KODEKS DROGOWY Oddział 7: Przecinanie się kierunków ruchu Art. 25. 4. Kierującemu pojazdem zabrania się: wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;

Odpowiedz

ok

Piątek, 19 maja 2017, 13:09

Na czym polega wrogość ? Bo jeżeli na tym, że remontują to faktycznie. Zapewne powinni to robić w dniach 32-43 maj w godzinach 25-32 to było by OK.

Odpowiedz

!

Piątek, 19 maja 2017, 12:12

A na swojej stronie ZIKIT podaje, że będzie weekendowe asfaltowanie Wadowickiej tj. w nocy z piątku na sobotę (19-20 maj). Chyba z kalendarzem mają kłopot.

Odpowiedz

Huop

Piątek, 19 maja 2017, 11:11

Znowu kierowcy osobówek zablokowali miasto! Drogi powinny służyć do jazdy, a nie do blokowania. To jest skandal.

Odpowiedz

Marek

Piątek, 19 maja 2017, 09:33

Poranne godziny szczytu i jedno z głównych skrzyżowań w mieście gdzie codziennie rano jest duży ruch. Czy tym razem ktoś odpowie za takie zorganizowanie prac. A gdzie policja drogowa. Przecież sygnalizacja świetlna jest ustawiona tak jak zwykle na ruch kilkoma pasami. Nie jest to zachęta do płacenia podatków w Krakowie.

Odpowiedz

Mex

Piątek, 19 maja 2017, 09:11

Mam porownanie z tym, jak w innych miastach przeprowadza sie tego typu remonty. To, jak odbywa sie taki remont w krk pokazuje ze jest to miasto ktore ma w absolutnyn powazaniu swoich mieezkancow. Remot nawierzchni powinien byc zrobiiny w weekend, powinni zapierniczac w nocy kierujac na objazdy... w innych misatach na glownych arteriach, duzo dluzszych niz ten nedzny kawalek wadowickiej potrafis wymienic nawierzchnie w 3 dni.

Odpowiedz

Piątek, 19 maja 2017, 08:52

I tu widzimy całą wrogą mieszkańcom Krakowa działalność urzędników zikitu, pytanie jak długo jeszcze te nieudaczniki będą się zajmować czym kolwiek.

Odpowiedz