|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Remont ulicy Królowej Jadwigi trwa od 17 lat i... końca nie widać

Ulica Królowej Jadwigi już od ponad 17 lat jest remontowana i ciągle rozjeżdżana przez samochody. Prace na ważnej dla mieszkańców drodze rozpoczęto w 2002 roku. To właśnie ta ulica łączy Wolę Justowską z centrum miasta. Dodatkowo codziennie przejeżdżają tędy setki samochodów jadących na lotnisko w Balicach. Urzędnicy jednak z zakończeniem remontu się nie śpieszą. Planują, że prace skończą się w 2023, czyli 14 lat po terminie - czytamy na portalu Onet.

źródło: mapy google

Przebudowa głównej trasy na Woli Justowskiej rozpoczęła się w 2002 roku. Remont rozpoczęto od pętli w Chełmie. Później prace miały przebiegać wzdłuż ulicy w kierunku centrum miasta. Zgodnie z pierwotnym założeniem wszystkie prace miały się zakończyć po siedmiu latach, a więc w 2009 roku.

Tymczasem mieszkańcy czują się jakby żyli na placu budowy. W 2015 roku wyremontowano odcinek od ulicy Focha do Piastowskiej, a rok temu od ulicy Piastowskiej do Odyńca. I dalej od ulicy Jesionowej do ulicy Nad Zalewem. Z kolei w 2018 roku został wyremontowany fragment od al. Focha do ul. Kościuszki. Choć od rozpoczęcia remontu ulicy minęło 17 lat, urzędnicy nie skończyli całości zaplanowanych prac.

Jeszcze niedawno przedstawiciele krakowskiego magistratu przewidywali, że pracę zakończą się w 2020 roku. Jednak ta data jest już nieaktualna. Kolejna, nowa to... 2023 rok. Tak wynika z Wieloletniej Prognozy Finansowej. Zgodnie z tym dokumentem w latach 2020 i 2021 na remont ulicy Królowej Jadwigi wydanych zostanie po 5 milionów złotych. Z kolei w latach 2022 i 2023 po 20 milionów złotych.

Zakładając, że data 2023 jest ostateczną oznacza to, że remont skończy się 21 lat od jego rozpoczęcia, a 14 lat po planowanym terminie zakończenia prac.

Dlaczego tak długo? "Ulica Królowej Jadwigi jest bardzo długa. Do tego dochodzą skomplikowane kwestie własnościowe, które wcześniej trzeba było rozwiązać, aby móc rozpocząć pracę. Teraz kiedy są one wyjaśnione liczę, że roboty przyspieszą" - mówi w rozmowie z Onetem Marcin Hanczakowski, dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Tymczasem wyremontowane już fragmenty drogi są ponownie rozjeżdżane. Ulica Królowej Jadwigi to jedna z głównych tras prowadząca z centrum miasta na lotnisko. Codziennie przejeżdżają tędy setki samochodów jadących do i z portu lotniczego. Do tego doliczyć trzeba jeszcze pojazdy mieszkańców. A tych ze względu na nowe inwestycje wciąż przybywa.

Nawet jeśli przebudowa Królowej Jadwigi kiedyś się skończy, ulica szybko znów zostanie zdewastowana przez natężony ruch samochodów. Problem mogłaby rozwiązać budowa Trasy Balickiej. Ta ma prowadzić od ul. Armii Krajowej, aż do autostrady A4 w okolicach lotniska. Miałaby to być czteropasmowa droga z mostem na Rudawie.

 

 

 

(źródło: Onet/Dawid Serafin)

19%
81%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 15

MK

Środa, 13 lutego 2019, 14:50

@wnuczek

SAM DO SIEBIE PISZESZ Z TWOIM MÓZGIEM ZUPEŁNIE ŻLE !!!!!!!!

Odpowiedz

pdg52

Wtorek, 12 lutego 2019, 23:50

Dopóki ,,remont" będzie polegał na wymianie dywanika grubości kilku cm bez wymiany podbicia korekty profilu izolacji geowłókniną to ta dawna wiejska dróżka dla furmanek będzie siadała po przejeździe jednej 50-tonowej ciężarówki

Odpowiedz

wnuczek

Wtorek, 12 lutego 2019, 22:06

@Rumburak

No wyłączyłem mu capslocka, ale znowu sobie wcisnął. Mózgu włączyć się nie da.

Odpowiedz

MamDość

Wtorek, 12 lutego 2019, 15:45

Proponuję pozew zbiorowy przeciwko GMK za opieszałość!!!

Odpowiedz

MK

Wtorek, 12 lutego 2019, 15:42

@Rumburak

TO NIE CZYTAJ WIADOMOSCI NA TVN SIE ZACZEŁY IDZ OGLĄDAC MOŻE W SŁOWIE WIĘCEJ ZROZUMIESZ NIŻ W PIŚMIE

Odpowiedz

Miki

Wtorek, 12 lutego 2019, 15:30

Pan dyrektor coś kręci. Zadzwońcie do Szczęsnego, to wam opowie jak urząd zawala i teraz broni się wymyślając sprawy własnościowe.

Odpowiedz

Rumburak

Wtorek, 12 lutego 2019, 15:12

@mieszkanka

Weźże dziadku poproś wnuczka, coby Ci CAPSLOCK na klawiaturze wyłączył, bo czytać się tego nie da.

Odpowiedz

MK

Wtorek, 12 lutego 2019, 14:14

Podobno mieszkasz 40 lat na Woli Justowskiej to się wypowiedz

Odpowiedz

Wtorek, 12 lutego 2019, 11:56

@MK

Musisz się tak wydzierać pod różnymi nickami?

Odpowiedz

MK

Wtorek, 12 lutego 2019, 11:35

GDZIE MÓJ KOMENTARZ CZEMU USUWACIE PRAWDA W OCZY KOLE?????????????

Odpowiedz

mieszkanka

Wtorek, 12 lutego 2019, 11:19

PO CO ?????????????? TO NIE RYNEK TURYSTÓW BRAK KRÓLOWEJ JADWIGI , A GDZIE RESZTA CHEŁMSKA RZEPICHY ZAKAMYCZE TO DOPIERO SZOK WSZELKIE ZAKAZY NALEZYMY DO KRAKOWA I MUSIMY RYGORYSTYCZNIE JE PRZESTRZEGAC ZAKAZ KOMINKÓW ZAKAZ OGRZEWANIA OPŁATY ZA NIERUCHOMOSCI NAJDROZSZE CAŁA POLSKA MOZE MIEC RÓZNE ALTERNATYWY OGRZEWANIA DOMÓW TYLKO MIASTO WAWELSKIEGO SMOKA NIE TO SA CHORE WIZJE PREZYDENTA RADY KRAKOWA WRAZ Z SEJMIKIEM TERAZ BEDZIEMY JEZDZIC ROWERAMI PRZEZ LAS WOLSKI Z POWODU NAJDROZSZYCH PARKINGÓW TO TYLKO KRAKOWIANIE MOGA NA TAKIE RZECZY POZWOLIC CAŁA POLSKA Z NAS SIE SMIEJE TURYSCI TO PRZYSZLOSC KRAKOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I TYLE

Odpowiedz

Wiosna

Wtorek, 12 lutego 2019, 11:19

@mieszkaniec

I to jest, Panie, sprawiedliwość społeczna - każdemu po trochę. Macie swoje drogie, wypasione furki to dobrych dróg już nie potrzebujecie, na remonty zawieszenia Was stać. Dobre, równe drogi potrzebne są tam, gdzie dominują kiepskie samochody, których właścicieli nie stać na ich ciągłe remonty ;)

Odpowiedz

mieszkaniec

Wtorek, 12 lutego 2019, 10:43

Jeżdżę codziennie tą ulicą, bo muszę. To koszmar - dziury, korki, monstrualne kałuże po deszczu. Najdroższa dzielnica Krakowa, a droga jak do slumsów. Czekamy na Trasę Balicką!

Odpowiedz

wp

Wtorek, 12 lutego 2019, 09:57

Remont ulicy to sprawa bardzo skomplikowana , ostatnio bacznie obserwowałem remont jednej z ulic - niektóre dziury załatano , inne nie , i nie był to podział na duże lub małe , o nie ,...... ulica igołomska jest jeszcze inaczej modernizowana, zerwano starą nawierzchnie i robotnicy sobie poszli ( na kilka lat ) i co - pewnie jeszcze inna metoda

Odpowiedz

agar krakowski.

Wtorek, 12 lutego 2019, 09:21

Nie rozumiem, jak nowo wyremontowane fragmenty ulicy mogą być ponownie rozjeżdżane? Czyli remontowane były niefachowo. Dlaczego? A już mnie codzienna przechwałka Zarządu Dróg Miejskich trąbiona w Radiu skłaniała do myśli, że tam pracują fachowcy. Fachowcy, którzy dbają o nasze dobro i dobro miasta. I przede wszystkim mają pojęcie o tym gdzie i co należy pilnie naprawić czy wyremontować. A to "lipa" tam pracują nieudacznicy. Po prostu.

Odpowiedz