|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Awaria wodociągu usunięta. Są jeszcze utrudnienia w ruchu

Krakowscy kierowcy jadący ulicą Opolską mogą już skręcać w aleję 29- listopada. Po wczorajszej nocnej awarii rurociągu Opolską można było przejechać tylko w stronę Nowej Huty. Usterkę udało się naprawić, jednak prawy pas przy skrzyżowaniu Opolskiej z aleją 29-listopada jest jeszcze wyłączony z ruchu.

Posłuchaj co mówi Robert Żurek, rzecznik krakowskich wodociągów

Fot. Teresa Gut

Zakończyły się prace przy naprawie pękniętej rury wodociągowej na ulicy Opolskiej w Krakowie - od wczoraj służby walczyły z awarią wodociągu. Do rozszczelnienia doszło na jednym z głównych skrzyżowań w mieście.

Jak poinformował  rzecznik prasowy Wodociągów Miasta Krakowa Robert Żurek, jeszcze w piątek wieczorem nastąpiły próby szczelności rury. Potem teren zostanie przygotowany do wylania asfaltu tak, aby zalany przez wodę zjazd z ul. Opolskiej w ul. 29 Listopada wyglądał jak przed awarią.

Utrudnienia w ruchu w rejonie awarii są już ograniczone, komunikacja miejska odbywa się zmienioną trasą, ale bez zakłóceń. Rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk poinformował, że przystanek Opolska Estakada w kierunku ul. Bora-Komorowskie, czyli Nowej Huty, będzie do końca piątku omijany, możliwe że i w sobotę.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że linie autobusowe nr 132, 172 i 572 omijają przystanek „Opolska Estakada” w kierunku Nowej Huty. Natomiast linie nr 169, 217, 247 i 469 wjeżdżają na estakadę, wjeżdżają na ul. Lublańską i zawracają na rondzie Polsadu, aby wrócić na swoje stałe trasy w kierunku Bibic i Górki Narodowej.

Od rana kierowcy jadący w kierunku Nowej Huty nie mogli skręcić z Opolskiej w aleję 29 Listopada - ani w lewo, ani w prawo. W przeciwnym kierunku ruch odbywał się normalnie.

Pierwotnie prace miały zakończyć się ok. godziny 13. Problem w tym, że krakowskie wodociągi nie miały w magazynach rury, która mogłaby zastąpić uszkodzony fragment. Rurociąg trzeba było sprowadzić z... Warszawy. 

 

fot: Teresa Gut

W południowej części Małopolski obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnymi mrozami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał je dla powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego i nowosądeckiego.

 

 

 

 

RK/krakow.pl/ko

27%
73%