|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przejazd tramwajem ulicą Zakopiańską to dla pasażerów "jazda przez mękę"

Tramwaje czekają w miejscu nawet kwadrans, jadą bardzo powoli, lub nie jadą w ogóle przez awarię sygnalizacji. Pasażerowie komunikacji miejskiej jadący do krakowskiego Borku Fałęckiego nie mają łatwego życia. Odkąd - z powodu budowy Trasy Łagiewnickiej - wprowadzono tramwajowy ruch wahadłowy z tak zwaną mijanką, przejazd tramwajem ulicą Zakopiańską jest prawdziwym wyzwaniem.

Posłuchaj materiału Tomasza Bździkota

Zdjęcie ilustracyjne. / fot: RK

Mieszkańcy Borku Fałęckiego mówią o "jeździe przez mękę". Za każdym razem nie są pewni, czy przejadą tramwajem przez ulicę Zakopiańską, czy też znowu przydarzy się awaria sygnalizacji świetlnej.

- Jest mijanka. Sygnalizacja nie jest ustalona. Tramwaje stoją po 10-20 minut. Teraz powoli jadą. Są pretensje do MPK, służb miejskich i wszystkich spółek - mówią. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie jednak umywa ręce i przekonuje, że za organizację ruchu odpowiada spółka Trasa Łagiewnicka. MPK skróciło linię 72 do Łagiewnik. Wszystko po to, żeby mniej składów jeździło do Borku, przez co będą mniejsze korki tramwajowe. Jak podkreśla Marek Gancarczyk z krakowskiego MPK jest to jedyna rzecz, którą może zrobić przewoźnik. "Tramwaje linii numer 72 zostały skrócone do Łagiewnik. Dzisiaj od 5 rano tramwaje tej linii też zawracają w Łagiewnikach. Oczekiwanie na przejazd wynosi w tej chwili 5-6 minut" - mówi. 

- Problem z "mijanką" na ulicy Zakopiańskiej powinnien być rozwiązany całkowicie w sobotę - przekonuje z kolei spółka Trasa Łagiewnicka. Jak przyznaje Krzysztof Migdał ze spółki, po poważnym wykolejeniu tramwaju na ulicy Zakopiańskiej sprzed dwóch tygodni i nieustannych awariach zwołano komisję, która opracowała plan poprawy sytuacji.

- Dokonaliśmy testowych przejazdów tramwajem dla określenia bezpiecznej prędkości z uwzględnieniem przepustowości. Będą korekty w obszarze sygnalizacji świetlnej, z dostosowaniem do 20 km/h. Do tego samo oznakowanie. Zostanie to wprowadzone w sobotę - zaznacza Migdał.
 
Wtedy też problemy na mijance powinny się skończyć. We wrześniu ruch tramwajowy na ulicy Zakopiańskiej zostanie przeniesiony na nowe, remontowane torowisko. Zachowany zostanie jednak ruch wahadłowy. Normalnie tramwaje ulicą Zakopiańską pojadą w przyszłym roku.

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 


 

(Tomasz Bździkot/ko)

10%
90%