|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Program termomodernizacji. Dla kogo dotacje?

Krakowscy radni zajęli się dzisiaj pomysłem dotacji na ocieplenie domów oraz wymianę okien i drzwi. Początkowo zakładano, że programem będą objęci zarówno mieszkańcy którzy wymienili już piece jak i ci, którzy złożyli dopiero wniosek.

posłuchaj Jana Urbańczyka

Azory. Fot. słuchaczka Radia Kraków - Małgorzata Rzeszutek

Teraz urzędnicy chcą aby pieniądze na termomodernizację były zachętą do wymiany pieców węglowych. O dotację mogą się starać ci mieszkańcy, którzy mają jeszcze paleniska węglowe, złożyli wniosek lub zamierzają go złożyć.

Pieniędzy wystarczy na ok.800 termomodernizacji - mówi Jan Urbańczyk dyrektor nowopowołanego wydziału do spraw jakości powietrza w Urzędzie Miasta Krakowa. Aby ubiegać się o pieniądze na termomodernizację, mieszkańcy muszą wykonać na własny koszt audyt termiczny, który wskaże które części domu wymagają docieplenia lub wymiany.

 

Joanna Orszulak/bp

36%
64%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 5

Heniek

Czwartek, 10 maja 2018, 17:02

Urzędnicy Krakowscy byli uprzejmi zmienić nawet definicję budynku mieszkalnego : Budynek mieszkalny jednorodzinny – Ustawa prawo budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.), art. 3 – budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku. A w Krakowie tak: zgodnie z projektem Klubu Radnych z dnia 24.04.2018r. 3) budynek/budynek jednorodzinny - należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych oraz nie jest w nim zarejestrowana ani prowadzona działalność gospodarcza.

Odpowiedz

gość

Czwartek, 10 maja 2018, 15:18

OLEJNY STWORZYLI UCHWAŁĘ POD SIEBIE. W PROJEKCIE JEST ZAPIS ŻE W BUDYNKU MIESZKALNYM NIE MOŻE BYĆ PROWADZONA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA, CZYLI ŻE KRAWCOWA I SZEWC KTÓRZY PROWADZĄ DZIAŁALNOŚĆ WE WŁASNYM DOMU DOFINANSOWANIA NIE OTRZYMAJĄ - TO TAKA KARA ZA PŁACENIE PODATKÓW I ZUSU. NAJKORZYSTNIEJ BYĆ URZĘDNIKIEM PAŃSTWOWYM, POBIERAĆ 13 PENSJĘ I JAK W TYM PRZYPADKU OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE. TYLKO Z CZEGO BY CI URZĘDNICY ŻYLI GDYBY NIE PRZEDSIĘBIORCY ???? W UCHWALE POWINIEN ZNALEŹĆ SIĘ RÓWNIEŻ ZAPIS, ŻE SKORO ZAREJESTROWANA DZIAŁALNOŚĆ WYKLUCZA OTRZYMANIE DOFINANSOWANIA TO W BUDYNKU W KTÓRYM NIE JEST PROWADZONA DZIAŁALNOŚĆ I KTÓRY OTRZYMA DOFINANSOWANIE TAKA DZIAŁALNOŚĆ NIGDY NIE BĘDZIE BYĆ MOGŁA ZOSTAĆ ZAREJESTROWANA I PROWADZONA.

Odpowiedz

gość

Wtorek, 24 kwietnia 2018, 21:13

To prawda, miasto zapewniało, że dofinansowanie otrzymają wszyscy biorący udział w programie, również ci którzy wymienili piece. Czyli zwykłe kłamstwo.

Odpowiedz

gość

Wtorek, 24 kwietnia 2018, 20:57

Miasto zapewniało, że dofinansowanie otrzymają wszyscy biorący udział w programie czyli również ci, którzy już wymienili piece. Czyli zwykłe kłamstwo.

Odpowiedz

Tomasz Miśtal

Czwartek, 15 marca 2018, 07:34

Skandal! Czuje się oszukany przez radnych. 2 lata temu wymieniłem piec za namową radnych żeby nie zatruwać środowiska. Cały czas była mowa, że dotacja będzie także dla tych, którzy już piec wymienili. Ładna nagroda dla tych, którzy zaufali miastu.

Odpowiedz