|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

PLK poszerzą wiadukt nad ul. Dekerta w Krakowie. Koniec prac w połowie 2020 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A przebudują kolejowy wiadukt nad ul. Dekerta w Krakowie Prace w ramach modernizacji linii Kraków Główny – Rudzice ruszają we wtorek Zmieni się organizacja ruchu pod obiektem.

fot: PLK

Efektem inwestycji  - jak zapewniają PLK - będzie wygodniejsza podróż koleją i sprawniejszy ruch drogowy w Krakowie.
Wiadukt biegnący nad ul. Dekerta będzie zastąpiony większym. Znajdą się na nim cztery tory, zmieni się też jego konstrukcja – będzie to obiekt jednoprzęsłowy, bezpieczniejszy, lepiej dopasowany do ulicy biegnącej pod nim. Zakończenie budowy wiaduktu planowane jest w połowie 2020 roku.

Zmiany na ul. Dekerta


Od wtorku 16 stycznia na skrzyżowaniu ul. Dekerta i Romanowicza, bezpośrednio pod wiaduktem obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.
Na jezdni w kierunku ul. Klimeckiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Wyłączone będą z ruchu: jezdnia i chodnik w kierunku ul. Limanowskiego Skrzyżowanie zostanie odpowiednio oznakowane i będzie na bieżąco dozorowane przez wykonawcę inwestycji.Wykonawca inwestycji pracuje przy utrzymanym ruchu pociągów Kraków Główny – Kraków Płaszów. W pierwszej kolejności dobuduje część nowego wiaduktu. Kolejno przygotowane będą na nim tory, sieć trakcyjna i zapewniony przejazd pociągów. Wówczas zamknięty zostanie przejazd po obecnych torach i nastąpi kolejny etap budowy. Równolegle z przebudową wiaduktu na Dekerta będą prowadzone prace na innych obiektach.


Przebudowa wiaduktu odbywa się w ramach modernizacji linii kolejowej Kraków Główny – Kraków Płaszów – Rudzice. PLK m.in. dobuduje dwa dodatkowe tory, dedykowane dla kolei aglomeracyjnej. Powstaną nowe przystanki, w Krakowie i aglomeracji będzie mogło kursować więcej pociągów.
Więcej informacji na stronie: http://krakow-rudzice.pl/

 

mat.prasowe/bp

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0