|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pijany mężczyzna uderzył ratownika medycznego. Odpowie za to przed sądem

Do niecodziennej interwencji doszło we wtorek. Policjanci obezwładnili mężczyznę, który zaatakował ratownika medycznego, gdy ten udzielał pomocy jego bratu. Za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika odpowie przed sądem.

11 czerwca br. w Krakowie, przed godz. 22:00 doszło do niegroźnego potrącenia mężczyzny na ul. Św. Gertrudy. Będący pod wpływem alkoholu (ponad 1,5 promila alkoholu we krwi) 33-latek wtargnął na jezdnię i próbował przejść na drugą stronę ulicy w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Na zachowanie pijanego przechodnia nie zdążył zareagować, prawidłowo jadący kierowca citroena. Na całe szczęście potrącenie nie było groźne i  mężczyźnie nic się nie stało.
 
Na miejsce zdarzenia, oprócz funkcjonariuszy ruchu drogowego, przyjechali  ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy potrąconemu mężczyźnie. W trakcie badania, do karetki pogotowia podszedł 25-letni brat poszkodowanego. Domagał się on wypuszczenia mężczyzny z pojazdu, a następnie próbował się dostać do środka. Na zachowanie awanturnika zareagowali policjanci. Gdy 25-latek stawał się coraz bardziej agresywny, funkcjonariusze zmuszeni zostali do użycia środków przymusu bezpośredniego. W związku z tym, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi, policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu awanturnika do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.
 
Gdy 25-latek siedział już w radiowozie, do policjantów podszedł ratownik medyczny, który opowiedział im, że gdy wcześniej próbował uspokoić awanturnika, ten uderzył go w twarz. Mężczyzna za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika odpowie przed Sądem.  Przypomnijmy, że ratownik medyczny udzielający medycznych czynności ratunkowych  korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariusza publicznego.
 
W tym roku, w związku z przypadkami agresji skierowanej wobec ratowników medycznych, małopolscy policjanci zainicjowali cykl szkoleń z samoobrony skierowany do osób jeżdżących w karetkach pogotowia. Najbliższe szkolenie odbędzie się już 24 czerwca na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przy ulicy Władysława Łokietka 205A.   

 

Małopolska Policja/bp
 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

0%
0%