|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ostatnie prace przy budowie Kraków Areny

Kraków Arena jest praktycznie gotowa. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Kraków Zbigniew Rapciak, prezes Agencji Rozwoju Miasta, aktualnie wykonawca prac jest już w trakcie przekazywania obiektu inwestorowi, czyli gminie.


29 kwietnia - ta data kojarzyła się z końcem budowy hali w Czyżynach. - I dobrze się kojarzyła. W dniu dzisiejszym ekipy odbiorcze Agencji Rozwoju Miasta zaczęły prace i odbierają wszystkie elementy. Hala składa się z milionów elementów. Prace te będą trwały na pewno kilkanaście dni. - mówił w rozmowie z Radiem Kraków Zbigniew Rapciak.

Jak podkreślił prezes Rapciak wewnątrz trwają głównie prace kosmetyczne. Działają ekipy sprzątające. Na zewnątrz zgodnie z kontraktem montowany jest ekran ledowy. Te prace zakończą się w czerwcu.

Kraków: hala w Czyżynach z wielkim telebimem reklamowym

Według prezesa Agencji budowa Kraków Areny zamknie się w przewidywanych planach kosztorysowych. Pojawiają się pytania, ile imprez trzeba by zorganizować, żeby środki przeznaczone na utrzymanie obiektu mogły się zwracać. - Budżet Agencji w zakresie eksploatacji to około 12 mln złotych rocznie. Tyle trzeba zarobić. - mówi Rapciak.

Na otwarcie hali, czyli 30 maja planowany jest koncert z muzyką z filmów animowanych Disneya. Imprezę organizuje Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Sportową atrakcją roku zaś będą mistrzostwa świata w siatkówce i mecz Ligi światowej Polska - Brazylia. W planach jest także weekend z najlepszym polskim koszykarzem. Marcin Gortat do Krakowa zaprosi m.in. swoich kolegów z zawodowej ligi NBA.

Natomiast na początku listopada odbędzie się koncert Michaela Buble. Jak przekonuje prezes Rapciak, na liście wydarzeń planowanych przez Kraków Arenę cały czas pojawiają się nowe imprezy.

Tysiące Krakowian na dniu otwartym Kraków Areny


Kuba Niziński/ew

0%
0%