|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ostatnie prace przy budowie Kraków Areny

Kraków Arena jest praktycznie gotowa. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Kraków Zbigniew Rapciak, prezes Agencji Rozwoju Miasta, aktualnie wykonawca prac jest już w trakcie przekazywania obiektu inwestorowi, czyli gminie.


29 kwietnia - ta data kojarzyła się z końcem budowy hali w Czyżynach. - I dobrze się kojarzyła. W dniu dzisiejszym ekipy odbiorcze Agencji Rozwoju Miasta zaczęły prace i odbierają wszystkie elementy. Hala składa się z milionów elementów. Prace te będą trwały na pewno kilkanaście dni. - mówił w rozmowie z Radiem Kraków Zbigniew Rapciak.

Jak podkreślił prezes Rapciak wewnątrz trwają głównie prace kosmetyczne. Działają ekipy sprzątające. Na zewnątrz zgodnie z kontraktem montowany jest ekran ledowy. Te prace zakończą się w czerwcu.

Kraków: hala w Czyżynach z wielkim telebimem reklamowym

Według prezesa Agencji budowa Kraków Areny zamknie się w przewidywanych planach kosztorysowych. Pojawiają się pytania, ile imprez trzeba by zorganizować, żeby środki przeznaczone na utrzymanie obiektu mogły się zwracać. - Budżet Agencji w zakresie eksploatacji to około 12 mln złotych rocznie. Tyle trzeba zarobić. - mówi Rapciak.

Na otwarcie hali, czyli 30 maja planowany jest koncert z muzyką z filmów animowanych Disneya. Imprezę organizuje Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Sportową atrakcją roku zaś będą mistrzostwa świata w siatkówce i mecz Ligi światowej Polska - Brazylia. W planach jest także weekend z najlepszym polskim koszykarzem. Marcin Gortat do Krakowa zaprosi m.in. swoich kolegów z zawodowej ligi NBA.

Natomiast na początku listopada odbędzie się koncert Michaela Buble. Jak przekonuje prezes Rapciak, na liście wydarzeń planowanych przez Kraków Arenę cały czas pojawiają się nowe imprezy.

Tysiące Krakowian na dniu otwartym Kraków Areny


Kuba Niziński/ew

0%
0%
WARTO ZOBACZYĆ
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 6

Gregor

Środa, 30 kwietnia 2014, 20:50

lEPSZEJ NIE BĘDZIE

Nie czarujcie się w necie juz pisali wcześniej EKRAN LED to tak naprawde paski ledowe wieszane do 18 cm :( Ta hala nie zmieni juz swojego wyglądu to finał Artykuł jest tak napisany aby nie zrobiła sie nagle wielka wrzawa że hala jest brzydka bo część idiotów nadal myśli że będzie wyglądać lepiej z ledami... Kolejna pralnia pieniędzy... Szkoda słów

Odpowiedz

Tomek

Środa, 30 kwietnia 2014, 02:20

Ekrany LED

Ludzie !!! Przeczytajcie dokładnie opis a później się wypowiadajcie , wszystko jest napisane pod zdjęciem .

Odpowiedz

słuchacz

Wtorek, 29 kwietnia 2014, 20:34

elewacja

elewacja led będzie się świeciła wieczorem i w nocy więc raptem kilka godzin zachwytu więc wydaje mi się że lepiej było by przykryć ten szkielet czymś żeby na przykład przypominała wyglądem mniejszą kopułę ewentualnie pokryć elewacje twarzami słynnych ludzi na przykład sportowców

Odpowiedz

bist

Wtorek, 29 kwietnia 2014, 17:44

szkielet

Widzę, że niektórzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem! W czerwcu skoncza się prace nad montażem ekranu ledowego na zewnątrz hali, który przykryje jak to nazywacie "elewacje".

Odpowiedz

Jerzy

Wtorek, 29 kwietnia 2014, 17:37

a miało być tak ładnie

No właśnie co z elewacją ? miał być gigantyczny ekran, a ta konstrukcja przez która widać kanały wentylacyjne jest brzydka ! Czy spalarnia też będzie odbiegać wyglądem od projektu, którym nas czarowano ?

Odpowiedz

aaxx

Wtorek, 29 kwietnia 2014, 17:24

elewacja HWS

Dlaczego hala nie ma elewacji? Ta kratownica dookoła jest szkaradna.

Odpowiedz