|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ogród Doświadczeń będzie większy. I czynny także zimą

Do tej pory czynny był tylko od wiosny do później jesieni - zwiedzający mieli więc powody do narzekań. Za trzy lata Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie zostanie wzbogacony o specjalne zimowe atrakcje. Zwiedzający będą mieli szansę poznać specyficzne zjawiska pogodowe związane głównie ze śniegiem i lodem, np. model lawiny śnieżnej.

Posłuchj matriału Magdaleny Zbylut

Będzie forma do soczewki lodowej. Na kawałku lodu zobaczymy, jak powstaje efekt cieplarniany. Dzięki formom do budowania konstrukcji z lodu będzie można stworzyć np. iglo. Oprócz tego będzie można zobaczyć symulację lawiny i dowiedzieć się, dlaczego skoczkowie narciarscy skaczą tak daleko, bo zostanie wybudowana skocznia i tor saneczkowy. Dzięki tafli lodu dowiemy się, jak bezpiecznie się po niej poruszać.

Zimowych atrakcji będzie więc bardzo dużo, ale to nie koniec zmian. W Ogrodzie staną ogrzewane kontenery, w których będzie można np. poprowadzić lekcje. Pojawi się też sporo nowych przestrzeni, nie tylko zimowych. Będzie można skorzystać z naukowej siłowni, a dla najmłodszych zostanie przygotowany naukowy plac zbaw i piaskownica.

 Ogród powiększy się o 2 hektary.

O tym, jak wielkie wyzwanie stoi przed krakowskim Ogrodem Doświadczeń niech świadczy fakt, że Ogród w Norymberdze już teraz jest czynny o miesiąc krócej.

 

Magdalena Zbylut, jgk
 


 

 

33%
67%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8

Mieszkanka Czyżyn

Poniedziałek, 31 grudnia 2018, 18:09

Stanowczo nie!

Odpowiedz

Poniedziałek, 31 grudnia 2018, 18:08

Stanowczo nie! Wystarczy, że ogrodzono i zabrano najładniejszą część Parku na tę dziwaczną inwestycję, której nikt nie odwiedza poza wycieczkami szkolnymi, bo bilety są zbyt drogie, a atrakcja żadna. To wyjątkowo zła lokalizacja i nietrafiony pomysł. Jak kogoś interesują doświadczenia z fizyki, to jedzie do Warszawy i zwiedza Kopernika. I to jest miejsce na poziomie XXI wieku, dobrze wyposażone i obsługiwane przez profesjonalistów, a przede wszystkim nie pod chmurką. Należy się uczyć na błędach, a nie brnąć coraz dalej. W Parku Lotników jest miejsce na ścieżki rowerowe, biegowe, nordic walking, plac zabaw dla dzieci, nawet szkołę dla psów, która tam przez lata funkcjonowała. Cudowne miejsce do rekreacji i czynnego wypoczynku. Okrawanie go, grodzenie i zamykanie to nie jest dobry kierunek.

Odpowiedz

rabin

Środa, 29 listopada 2017, 13:26

Cos tu sie kupy nie trzyma. Ogród Doświadczeń ma jeszcze bardzo dużo wolnej swojej przestrzenii a jeszcze chca zagarniac teren publicznego parku ? Dziwne. Co wiecej, ogród doswiadczeń frekwencyjnie nie jest w pierwszej 10tce miejskich instytucji, jest dość drogi dla przecietnego mieszkańca. Uważam że sprawa wymaga oficjalnych wyjaśnień.

Odpowiedz

Chaos_w_krk

Wtorek, 28 listopada 2017, 21:32

Ludzie. Nie dajcie się ogłupić . Zabierają DARMOWY park żebyscie. ... płacili !!! Majchrowskiemu brakuje już chyba pomysłów na latanie dziur. STANOWCZE NIE !

Odpowiedz

Mieszko

Środa, 15 listopada 2017, 10:54

I zmniejszy się ogólnodostępny park lotników?! Tego nie powinno się robić!

Odpowiedz

Ela

Środa, 15 listopada 2017, 08:40

Jerzy przyjedź tramwajem bądź autobusem, a nie zgłaszaj takich pomysłów. Gdzie ma ten parking powstać ?? Kosztem parku ? Parking jest od strony al. Jana Pawła, przy M1, przy Decathlonie i przy Arenie. Mało ? Nie dasz rady przejść 200 metrów ?

Odpowiedz

kkk

Środa, 15 listopada 2017, 08:24

I kolejna część parku pójdzie pod beton.... wwwrrrrrr!!!! Po co, pytam się? Czy brakuje w mieście uczelni, sal wykładowych do przeprowadzenia lekcji i wykładów?? Najlepszy park w Krakowie skurczył się już o 1/3 powierzchni ! Nie widzicie Ludzie tego ???

Odpowiedz

Jerzy

Wtorek, 14 listopada 2017, 18:13

a co z parkingiem ?????? Dlaczego w dzisiejszych czasach przy powstających obiektach, instytucjach nie planuje się parkingów dla interesantów, turystów , odwiedzających ??????

Odpowiedz