|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nowa Huta: nowoczesna pływalnia na os. Handlowym w wakacje nieczynna

Władze Krakowa zdecydowały o wybudowaniu basenu pływackiego na osiedlu Handlowym w Nowej Hucie. Na jego powstanie wydano ponad 12 milionów złotych. To nowoczesna pływalnia, która miała służyć mieszkańcom. Krakowianie w wakacje jednak z basenu nie mogą skorzystać - informuje portal Onet.

Fot. M. Lasyk

Dwa lata temu podczas otwarcia obiektu władze miasta zapewniały, że basen ma służyć nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także mieszkańcom miasta.

- Ostatnio próbowałem skorzystać z basenu, ale zamiast popływać, odbiłem się od drzwi – mówi Kazimierz Maj, mieszkaniec Nowej Huty. – Okazało się, że basen w wakacje jest zamknięty. Jak mnie poinformowano, basen jest nieczynny, bo szkoła, przy której został wybudowany, w wakacje nie działa. To kuriozum. Przecież w wakacje takie miejsca powinny być otwarte – dodaje mieszkaniec Nowej Huty.

- Jeśli chodzi o krytą pływalnię przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 na os. Handlowym, to Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie odpowiadał za realizację tej inwestycji. Natomiast operatorem obiektu jest szkoła, podlegająca wydziałowi edukacji urzędu miasta Krakowa. Udało nam się ustalić, że w miesiącach wakacyjnych miała miejsce tzw. przerwa technologiczna. W sprawie szczegółów należy zwrócić się bezpośrednio do operatora – mówi Dariusz Nowak, kierownik referatu ds. informacji medialnej biura prasowego urzędu miasta. 

Dziennikarzom nie udało się skontaktować się z przedstawicielami szkoły. 

- Basen miał służyć w założeniu przede wszystkim mieszkańcom Nowej Huty. Nie rozumiem, że w okresie wakacyjnym, kiedy obiekt mógłby na siebie zarabiać, basen zostaje zamknięty – mówi Tomasz Urynowicz, radny miejski.

 

 

RK, Dawid Serafin, Onet

33%
67%