|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Niezwykły wuefista walczy o boisko wielofunkcyjne dla swoich uczniów

Nauczyciel z pięknymi ideałami, nasza "siłaczka" - mówią o nim w podkrakowskich Czubrowicach. Tomek Kozub jeszcze nie skończył studiów, a już wrócił do swojej podstawówki i zmienia świat. Tomek ma 23 lata, studiuje na krakowskim AWF, a w szkole uczy wf-u. W międzyczasie zbiera pieniądze na nowe boisko. To, na którym grają teraz uczniowie, jest w opłakanym stanie.

Posłuchaj materiału Martyny Masztalerz

Fot. dzięki uprzejmości Tomasza Kozuba

Jak wyglądają lekcje wf-u w Szkole Podstawowej Fundacji "Elementarz" imienia Komisji Edukacji Narodowej w Czubrowicach? "Jeden wielki lej pod bramką, siatki są nieszczelne, przez dziury wylatują dzieciakom piłki, są w opłakanym stanie. Cały teren sam w sobie nie jest bezpieczny" - zauważa w rozmowie z reporterką Radia Kraków Tomasz Kozub, nauczyciel w-f. "Nie ma trawy. Jak jest gorąco - sypiemy sobie piachem w oczy. Z kolei jak popada deszcz, toniemy w błocie. Nie za bardzo da się tam grać" - przyznają uczniowie.

Boisko - stan aktualny. Fot. Martyna Masztalerz

Aktualnie tu jest parking, ale może być boisko (wizualizacja). Fot. dzięki uprzejmości Tomasza Kozuba

"Nie mamy sali gimnastycznej. Jest połączona z korytarzem. Ma ok. 3 metrów wysokości. Nie mogę nawet prawidłowo rozwiesić dzieciakom kosza. A jak chcę zorganizować lekcje siatkówki, to rozwieszam sznurek między filarem a rurkami grzejnika" - dodaje nauczyciel, który chciałby swoim uczniom wybudować wielofunkcyjne boisko. "Mamy już troszkę sponsorów. W porównaniu do całej inwestycji, to pozostała suma jest już niewielka" - mówi.

"Tomasz rozmawiał ze mną. To zupełnie inne pokolenie, myślące innymi kategoriami. Dzięki jego inicjatywie wszystko ruszyło z kopyta" - mówi dyrektor placówki, który wsparł pomysł wuefisty. "Nowe boisko to kwota jakichś 60 tysięcy. Sponsorów "wychodziłem". Nie mamy może wielkich nazwisk, wielkich zakładów pracy, ale jest grupa dzieciaków, dla których warto to robić" - dodaje Tomasz Kozub.

Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć działania młodego nauczyciela z Czubrowic, należy się kontaktować bezpośrednio ze Szkołą Podstawową Fundacji "Elementarz" im. KEN w Czubrowicach. Tomkowi kibicujemy, a dyrektorowi i dzieciakom gratulujemy nauczyciela z pasją.

 

 

(Martyna Masztalerz/ew)

100%
0%