|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Niepodległościowa" tablica w Mogilanach pełna błędów

Kim był Ignacy Jan PadArewski? Powinni o tym wiedzieć fundatorzy tablicy, która zawisła na dzwonnicy w podkrakowskich Mogilanach. Takie właśnie nazwisko pojawiło się wśród wymienionych na niej ojców niepodległości. Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany nie kryje oburzenia błędem i kształtem tablicy.

Fot. Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany

Na kamiennej tablicy przy mogilańskim rynku pojawiły się nazwiska czterech ojców niepodległości - to Piłsudski, Dmowski, Witos i Paderewski - ten ostatni... z błędem. Pod nimi podpisani zostali wójt gminy, proboszcz lokalnej parafii i... Instytut Pamięci Narodowej. IPN jest zaskoczony, że tablica z takim błędem i w takiej formie zawisła na dzwonnicy. Jak mówi Maciej Korkuć, naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Krakowie, projekt tablicy, który wpłynął do IPN-u nie zawierał błędów. "Odsłonięto ją w takiej postaci, która jest nie do zaakceptowania. Musi zostać to zmienione" - mówi Korkuć i podkreśla, że nazwiska proboszcza i wójta są zbyt duże w porównaniu do tych na projekcie. Jak mówią przedstawiciele IPN-u - dopóki tablica nie zostanie zmieniona, nie zamierzają za nią płacić.

Fot. Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany

 

Wójt Mogilan zapewnia, że sprawa lada moment zostanie rozwiązana. Jak podkreśla Maciej Korkuć z IPN-u, to, aby szybko zmienić treść tablicy, leży w interesie wykonawcy. IPN nie został również zaproszony na jej... odsłonięcie. Ale chyba nie żywi urazy.

 

 

(Martyna Masztalerz/ew)

18%
82%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 18

Marta

Sobota, 17 listopada 2018, 22:37

Jestem mieszkanką Mogilan i wstyd mi kiedy słyszę takie bzdury.

Odpowiedz

Ewelina

Piątek, 16 listopada 2018, 19:18

Wojt i Proboszcz oraz mieszkancy Gminy Mogilany ... na tablicy jako polegli...

Odpowiedz

Sympatyk

Piątek, 16 listopada 2018, 09:39

Tekst na tablicy nie był zbyt długi, więc Piotrowski mógł się zmusić aby go przeczytać. Może udałoby się uniknąć kompromitacji na całą Polskę. Strach pomyśleć co jest w dokumentach, które podsuwają urzędnicy do podpisu. Szkoda też, że wójta nie stać aby wziąć winę na siebie: nie powinno się wydarzyć, ale stało się, przepraszam. Zawsze szuka winnego. Miejmy nadzieję, że na nowej tablicy znikną zbędne nazwiska, a pojawi się więcej zasłużonych.

Odpowiedz

KLER

Czwartek, 15 listopada 2018, 14:20

Duża tablica, złota , z nazwiskiem wójta, a taka...skromna

Odpowiedz

Gość

Czwartek, 15 listopada 2018, 12:34

Proboszcz zlecił inną tablice (postawiona przy kościele na wielkim kamieniu). Pięknie wykonana bez błędów o której się nie mówi. Mogli tą odsłonić uroczyscie a nie taki bubel.

Odpowiedz

Tadeusz

Środa, 14 listopada 2018, 17:51

WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD, megalomania i pycha. Dziwie sie, ze proboszcz nie wie tego, ze nie nalezy sie pchac na afisz , bo pierwsi beda ostatnimi, umieszczanie sie na tablicach jest wbrew ewangelicznej pokorze.

Odpowiedz

Jurek

Środa, 14 listopada 2018, 12:18

@mieszkaniec

Wójt przynajmniej już nie będzie mógł przy pomocy swojej tuby propagandowej, roznoszonych kłamliwych gazetek , ciemnoty którą wpychał przez 4 lata mieszkańcom, zwalać winy, że to radni opozycyjni lub Rada kładzie mu kłody pod nogi i jest wszystkiemu winna a to niestety mu się udało i ludzie uwieżyli w te kłamstwa i wybrali tak jak wybrali. Nawet z tak prostym zadaniem już teraz widać, że ten człowiek nie może sobie poradzić. Ale cóż z tym trzeba żyć dalej i poprawiać nieudolności władzy.

Odpowiedz

słuchacz

Środa, 14 listopada 2018, 06:50

Jesli za tablice płaci IPN to p co tam wójt i proboszcz ?

Odpowiedz

Zbyszek

Środa, 14 listopada 2018, 02:21

Pisanie, że " błędy się nie zdarzają tym tylko którzy nic nie robią " już staje się nudne i nie na miejscu. Wójt czego się nie dotknie to porażka. Proszę się już się nie kompromitować i za każdym razem usprawiedliwiać gościa , który nic nie potrafi wykonać poprawnie. Tablica z bykami nic się- nie stało, woda zatruta- nic się nie stało, problemy ze śmieciami- nic się nie stało, studium nie uchwalone- nic się nie stało..... oj przepraszam tak sobie możemy jechać dalej " POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO " tylko do czego to prowadzi ?.....

Odpowiedz

Andrzej

Środa, 14 listopada 2018, 02:08

@gość

Normalnie to nie należało takiego " bubla " odsłaniać bo to kompromituje Nas mieszkańców tej Gminy Mogilany, czego nie można powiedzieć o wójcie " byłym nauczycielu" , że tego nie widział alb nie chciał widzieć lub jego nazwisko przysłoniło mu wszystko bo on teraz jest wójtem ale zaraz nie będzie i wróci sobie do swojej gminy w której mieszka a " bubel " Mogilanom zostanie. Dobrze wiedzieli, że montują z błędem i liczyli na to , że ludzie tego nie zobaczą. Szkoda mi tylko proboszcza, że dał się wciągnąć w te gierki wójta. RANCZO III .

Odpowiedz

Barti

Środa, 14 listopada 2018, 00:10

@mieszkaniec

Nie sugeruję, stwierdzam fakt.

Odpowiedz

Barti

Środa, 14 listopada 2018, 00:09

@gość

Uważam, że warto nagłaśniać takie przypadki. Niech ludzie wiedzą, kto został wójtem w Mogilanach. Wstyd!

Odpowiedz

Bogdan

Wtorek, 13 listopada 2018, 19:34

Z igły widły. Błąd popełnił Wykonawca i musi to naprawić. Błędy nie zdarzają się tym tylko którzy nic nie robią. Myślę iż wykonanie tablicy zostało zlecone przez IPN w ostatniej chwili tak jak i marsz w Warszawie i Święto Narodowe 12-11-2018 przez nasz Rząd i Prezydenta.

Odpowiedz

gość

Wtorek, 13 listopada 2018, 19:26

Można to było załatwić normalnie, ale trzeba było zrobić sensację ,,Najgorszy ten ptak który we własne gniazdo kala"".człowieczek który powiadomił media niezrównoważony

Odpowiedz

Kazik

Wtorek, 13 listopada 2018, 19:22

Wójt Piotrowski zawsze czego się nie dotknie to spierniczy i tylko ośmiesza Gminę Mogilany na całą Polskę. Nie już nie może powiedzieć , że to wina Rady lub radnych opozycyjnych. Otacza się niestety dosyć niemałą grupą ludzi , którzy maskują , zakrywają i wybielają jego nieudolność na każdym kroku. Wójt to narcyz zawsze lubi być w centrum uwagi i nie dostrzega tego, że się tylko ośmiesza. Niech sobie zawiesi tablicę na swoim płocie w Olszowicach gdzie mieszka z napisem " Tu mieszka Piotr Piotrowski Wójt nad Wójtami " a to co chce zrobić w Gminie Mogilany powinien zawsze konsultować z mieszkańcami tej gminy.

Odpowiedz

Lidka

Wtorek, 13 listopada 2018, 17:36

Proboszcz oczywiście na pierwszym miejscu z imienia i nazwiska dla potomnych Całość to ŻENADA

Odpowiedz

mieszkaniec

Wtorek, 13 listopada 2018, 16:50

@Barti

Przypominam, że to ten sam Wójt, który wygrał wybory w pierwszej turze a z jego komitetu do Rady weszli wszyscy kandydaci. Prosze zatem nie sugerować jakoby to była osoba z przypadku.

Odpowiedz

Barti

Wtorek, 13 listopada 2018, 15:25

Wójt Piotrowski to fenomen - nic nie robi, a i tak popełnia błędy.

Odpowiedz