|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Niedzielny finał WOŚP na Rynku Głównym

Głównym miejscem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie będzie Rynek Główny, gdzie zaplanowano koncerty, kwesty i licytacje. W mieście odbędzie się też wiele imprez towarzyszących, jak Bieg Wielkich Serc czy ślizgawka na pl. Wolnica.

fot.arch. Marek Lasyk

Kwestować mają: Anna Dymna, Jerzy Fedorowicz, Mateusz Janicki, Robert Makłowicz i Mikołaj Spodaryk. Za symboliczny datek do puszki będzie się można przejechać zabytkowymi samochodami.

Główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścić się będzie w Muzeum Narodowym w Sukiennicach, a najważniejsza scena muzyczna usytuowana będzie na Rynku Głównym - między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha.

W koncertach na Rynku Głównym wezmą udział m.in. zespoły: Batalion d'Amour, Killsorrow, Pull The Wire, Krzywa Alternatywa, Elektryczne Gitary, Enej, ich występy zakończą się o 21, na wieczór zaplanowano "Światełko do Nieba".

Jak podkreślił na konferencji prasowej, zastępca dyrektora ds. rozwoju i komunikacji Muzeum Narodowego w Krakowie - Łukasz Gaweł, także wstęp na wszystkie stałe wystawy muzealne będzie tego dnia bezpłatny.

W weekend na terenie Krakowa odbędzie się cały szereg imprez związanych z WOŚP. W nowo otwartym centrum handlowym zaplanowano bezpłatne masaże - wykonywane przez profesjonalistów oraz naukę udzielania pierwszej pomocy - prowadzoną przez dzieci. Przez cały dzień kwestować tam będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Michałowskiego.

Na parkingu innego krakowskiego centrum handlowego, odbędzie się motor orkiestra: piękne i szybkie samochody towarzyszyć będą artystom zespołów muzycznych, m.in: Flow Up, Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów, Heart Attack. Swoją obecność zapowiedzieli mistrzowie kierownicy, m.in: Janek Chmielewski, Maciej Steinhof, Grzegorz Olchawski, Rafał Dudek, Mario Tatoo, Andrzej Szepieniec, Zbyszek Kotarba.

Pozostałe imprezy wpisujące się w akcję WOŚP, to m.in: 6. Bieg Wielkich Serc, który wystartuje w południe, turniej bowlingowy, czy ślizgawka na Placu Wolnica.

W niedzielę będzie kursował specjalny, bezpłatny pociąg Kolei Małopolskich - z dworca głównego w Krakowie dotrze do Skawiny, Suchej Beskidzkiej, Makowa Podhalańskiego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Lanckorony i Wadowic.

W sobotę między 12 a 18, w siedzibie sztabu - w redakcji Gazety Krakowskiej przy al. Pokoju 3, wydawane będą atrybuty wolontariusza.

Dzięki krakowskim sztabom w ubiegłym roku na konta orkiestry trafiło około 1 mln 920 tys. 400 złotych.

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W Polsce funkcjonuje 3-stopniowy podział oddziałów noworodkowych. Większość oddziałów zajmujących się dziećmi przychodzącymi na świat, to oddziały podstawowe, tzw. I oraz II stopnia referencyjności. III stopień to placówki wysokospecjalistyczne i kliniczne, dokąd trafiać mają dzieci potrzebujące intensywnej opieki medycznej i zaawansowanego leczenia.

W efekcie zbiórki 26. finału WOŚP planowane są zakupy dla oddziałów podstawowych. Fundacja chce pozyskać m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny - aparaty USG i pulsoksymetry.

 

PAP/bp

58%
42%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 11

Wtorek, 16 stycznia 2018, 12:19

zastaniawiam się jeżeli podniosło by się składki to jest larum, tutaj chętnie ludzie wrzucają do puszek i przyklaskują. A ja jestem zdania że zasranym obowiązkiem państwa jest kupować sprzęt. Płacę podatki i nie uważam aby miał jeszcze do tego chartytatywnie dopłacać . Nie cały system przeżre mnie j pieniędzy top i będzie na sprzęt.

Odpowiedz

m

Niedziela, 14 stycznia 2018, 19:55

@tego nikt nie powie

Żal patrzeć ,jak nie potraficie przestać opluwać fantastycznego człowieka, ale z drugiej strony - podczas finału są zbierane coraz większe kwoty - więc może trzeba się cieszyć, bo wasza nienawiść powoduje, że więcej ludzi chce wspomóc Fundację.:-)))) Poza tym - boli cię, że komercyjne media na to właśnie wydają pieniądze? Reżimowa Tvpis nie wspiera Owsiaka...

Odpowiedz

m

Niedziela, 14 stycznia 2018, 19:48

@tego nikt nie powie

Biedaku, nie jesteś na czasie - te kłamstwa powtarzane przez prawicowe media już były tyle razy prostowane, że nawet zagorzali fanatycy i miłośnicy pis powinni wiedzieć, że Orkiestra nie finansuje Przystanku.

Odpowiedz

mam marzenie

Niedziela, 14 stycznia 2018, 15:54

@Nat

Może uda się zebrać tyle samo, ile wynoszą nakłady na służbę zdrowia w Polsce, czyli 70 mld zł. Ubiegłoroczny rekord WOŚP to zaledwie 1/666 tego budżetu.

Odpowiedz

Nat

Niedziela, 14 stycznia 2018, 09:36

Totalnie zacna impreza. Aż się łezka w oku kręci, jak można zjednoczyć ludzi we wspólnej akcji ratującej życie. Obyśmy w ty roku zebrali jeszcze więcej.

Odpowiedz

mama Jasia

Sobota, 13 stycznia 2018, 22:02

@tego nikt nie powie

Widzisz, mnie nie interesują inne fundacje, ale ta, która uratowała życie mojego synka. Dziękuję Ci za ten wpis, bo zobaczyłam, że oprócz dobrych są też źli ludzie. Zamierzałam wrzucić jutro do puszki 100 złotych, ale wrzucę 300. Dobro wraca, zło też. Pamiętaj o tym.

Odpowiedz

tego nikt nie powie

Sobota, 13 stycznia 2018, 21:47

@wolontariusz

W Polsce są tysiące fundacji charytatywnych, ale tylko fundacja Owsiaka dostaje tak potężne wsparcie medialne. To nie jest sprawiedliwe, bo nie tylko Owsiak pomaga.

Odpowiedz

wolontariusz

Sobota, 13 stycznia 2018, 20:41

@tego nikt nie powie

W zeszłym roku zebrano 106 milionów - to musiała być niezła imprezka. Pisz tak dalej a w tym roku zostanie pobity kolejny rekord. Tak Polacy pokazali gdzie mają PIS a nie w manipulowanych sondażach.

Odpowiedz

tego nikt nie powie

Sobota, 13 stycznia 2018, 20:30

Wspierając WOŚP, finansujecie Przystanek Woodstock.

Odpowiedz

Hipokrates

Sobota, 13 stycznia 2018, 14:32

@Złotówka

Jedź, może gdzieś wywalisz się na lodzie i życie uratuje ci sprzęt kupiony przez orkiestrę.

Odpowiedz

Złotówka

Sobota, 13 stycznia 2018, 12:41

Znowu ta ściema. Jadę w góry.

Odpowiedz