|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ksiądz Stryczek o Wiośnie: liczę na rychłe wyjaśnienie sprawy

Liczę na rychłe wyjaśnienie sprawy – napisał w środę wieczorem na Facebooku ks. Jacek Stryczek. Odniósł się w ten sposób do działań śledczych i biegłych, którzy w środę weszli do stowarzyszenia Wiosna w Krakowie i zabezpieczyli dokumentację, w tym finansową, tej organizacji.

fot: Teresa Gut

Ks. Jacek Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki przyznał, że spotkał się z policjantami – potwierdził tym samym doniesienia, że w środę do miejsca jego zamieszkania zapukała policja. Jak podkreślił, postępowanie na razie nie jest prowadzone przeciwko niemu i wyraził nadzieję, że sprawy Wiosny się wyjaśnią.

Ksiądz Stryczek podkreślił, że "od dawna czeka na wyjaśnienie sprawy Stowarzyszenia WIOSNA w prokuraturze" i liczy na rychłe wyjaśnienie sprawy, którą prowadzi prokuratura. "Czuję się twórcą SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Jest mi bliska, zależy mi na niej. Mam nadzieje, że wyjaśnienie tej sprawy pomoże nie tylko mnie, ale całej WIOŚNIE" – zaznaczył.

W środę po wejściu do siedziby Wiosny prokurator, policja i biegli zabezpieczyli dokumentację, także elektroniczną, w tym dane na temat finansów.

Postępowanie dotyczące Wiosny krakowska prokuratura wszczęła we wrześniu ub.r. po doniesieniach Onetu o mobbingu w stowarzyszeniu. W sprawie są przesłuchiwani kolejni świadkowie. Ks. Stryczek odpiera zarzuty o mobbing, we wrześniu podał się do dymisji. W jego miejsce została powołana Joanna Sadzik, ówczesna szefowa projektu Szlachetna Paczka.

4 lutego walne zgromadzenie Wiosny odwołało Sadzik i powołało na prezesa ks. Grzegorza Babiarza, psychoterapeutę, wykładowcę, współpracownika Stryczka. Sadzik twierdziła, że nie wie, dlaczego została odwołana. 11 lutego walne zgromadzenie, w innym niż poprzednio składzie, przywróciło Sadzik i jej zarząd. To działanie w marcu sąd, na wniosek Babiarza, uznał za bezprawne i nakazał wykreślenie Sadzik i jej zarządu z KRS. Obecnie obie strony czekają na nowy wpis do KRS. W stowarzyszeniu na co dzień pracuje Sadzik.

Ks. Babiarz od lutego nie przychodził do Wiosny. Zjawił się niespodziewanie w poniedziałek w asyście mecenasa i ochroniarzy. Pracownicy mieli usłyszeć groźby, Sadzik miała zostać popchnięta przez "jednego z panów". Krakowska kuria skrytykowała działanie ks. Babiarza, ten zaś w specjalnym oświadczeniu napisał, że "z pokorą przyjmuje oświadczenie Kurii Metropolitarnej w Krakowie i wiele opinii wyrażanych w mediach". Jak podkreślił, czuje się odpowiedzialny za projekty Wiosny - Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości.

 

 

 

(PAP/ko)

60%
40%