|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowianie zdecydują jak będzie wyglądał park Młynówka Królewska po remoncie

Fontanna, plac zabaw, więcej zieleni, a może więcej ławek? Krakowianie sami zdecydują jak będzie wyglądał park Młynówka Królewska po remoncie. Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Rzecznej do al. Kijowskiej i poprzedzą je konsultacje społeczne z mieszkańcami.

posłuchaj materiału Grzegorza Krzywaka

fot: G. Krzywak

To najdłuższy park w mieście, ale to nic dziwnego, bo kiedyś był... rzeką. Rozciąga się od siedziby Radia Kraków, aż do zachodnich granic miasta i jest rajem dla dzieci, rowerzystów, biegaczy i innych miłośników sportu. Remont będzie, ale niestety nie całego, liczącego 4,5 km parku - ale jednego odcinka - od ul. Rzecznej do al. Kijowskiej. Dobre i to, bo terenów zielonych w Krakowie nie ma zbyt wielu.

- Chcemy wspólnie z mieszkańcami opracować program funkcjonalny dla tego terenu. Może się okazać, że ten teren jest już idealny i będziemy się zajmować remontem nawierzchni, małą architekturą. Może się jednak okazać, że pojawią się tam nowe funkcje. Dlatego chcemy zapytać mieszkańców, co jest im tam potrzebne - mówi Katarzyna Opałka z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Park - to też idealne, rowerowe połączenie zachodniego Krakowa z centrum miasta. 

Konsultacje w sprawie tego jak ma wyglądać Młynówka Królewska po remoncie, odbędą się w przyszłą środę, w szkole podstawowej nr 34 przy ul. Urzędniczej. Sam remont ma wystartować w przyszłym roku.

Dowiedz się więcej o historii Młynówki Królewskiej.

 

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/ko)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 3

Dziwne_dzieko#3

Środa, 27 grudnia 2017, 16:08

@JK

JK?

Odpowiedz

JK

Wtorek, 21 listopada 2017, 14:44

To nie jest park, tylko żałosna jego namiastka. Teren Młynówki Królewskiej mógłby być prawdziwym parkiem, gdyby w porę władze Krakowa zadbały o jego ochronę i zabezpieczenie przed zabudową. Ten temat jest znany od wielu lat i nadal nie znajduje korzystnego rozwiązania dla mieszkańców i środowiska naturalnego. W tym zakresie jest jeszcze możliwość działania przez wykupienie przez miasto działek bezpośrednio przylegających do Młynówki, między aleją spacerową a ulicą Mazowiecką. W przeciwnym razie będzie kolejna zabudowa deweloperska, tak jak na terenie Młynówki przy ulicy Kijowskiej. Jeśli ten planowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej remont będzie wyglądał tak jak remont Parku Krakowskiego i kosztował kilka milionów złotych!, to istotnie jest się czego bać!

Odpowiedz

Zdzisław M.

Czwartek, 19 października 2017, 10:00

Już się boję. Za chwilę okaże się, że udało się wygospodarować jeszcze trochę miejsca na kolejne budynki (po tym przy Kijowskiej). Będę się cieszył jeżeli się mylę.

Odpowiedz