|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków zabiera się za porządkowanie sytuacji z wypożyczalniami hulajnóg elektrycznych

Mapa specjalnych punktów już jest, wkrótce ruszy malowanie oznaczeń. Kraków zabiera się za porządkowanie sytuacji z wypożyczalniami hulajnóg elektrycznych. Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Transportu Publicznego, wspólnie z przedstawicielami komercyjnych wypożyczalni, wypracował zasady, które teraz zacznie wcielać w życie. Jedną z nich jest stworzenie specjalnych punktów wypożyczeń. Będzie tam można pożyczyć i oddać sprzęt, tak aby porzucane dotąd byle gdzie hulajnogi nie zastawiały już chodników i miejsc parkingowych.

posłuchaj materiału Joanny Orszulak

Fot. M. Lasyk

W środę Zarząd Transportu Publicznego odebrał dopiero farbę, którą wymaluje oznaczenia na chodnikach. W mieście ma pojawić się około 120 punktów, z których będzie można wypożyczyć i oddać tam hulajnogę. Jak zapewniają urzędnicy z Zarządu Transportu Publicznego, malowanie rozpocznie się w najbliższych dniach.

Na początek punkty pojawią się w centrum miasta, gdzie pojazdów jest najwięcej. Oznaczenia w formie kwadratów na chodniku mają pojawić się w miejscach dotychczasowych stacji rowerów Wavelo. Przypomnijmy, że zgodnie z wypracowanymi ustaleniami hulajnogi pozostawiane poza wyznaczonymi punktami wypożyczeń mają być zbierane z ulic i chodników i odstawiane w wyznaczone miejsca na koszt operatora.

Miasto chce także, aby operatorzy hulajnóg wprowadzili ograniczenie prędkości na terenie Plant i Parku Krakowskiego. Wjeżdżając w ten obszar, pojazd miałby automatycznie zwalniać do ustalonej prędkości. 

Tymczasem Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że nowelizacja prawa o ruchu drogowym, które uwzględnia hulajnogi elektryczne jest już gotowa. Nowe przepisy są teraz konsultowane.

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko)

73%
27%