|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków Arena: nie ma zezwolenia straży, jest opóźnienie

Temat hali w Czyżynach na środowej sesji Rady Miasta Krakowa wywołał spore zamieszanie. Radni zarzucali władzom miasta, że hala na trzy tygodnie przed planowaną pierwszą imprezą nie ma jeszcze wszystkich zezwoleń. Wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel przekonuje, że obiekt będzie bezpieczny i gotowy na pierwszą imprezę, a prezes Agencji Rozwoju Miasta, Zbigniew Rapciak, dodaje, że wszystkie zezwolenia zostaną załatwione na czas.

Posłuchaj wypowiedzi wiceprezydenta Krakowa

fot. P. Krawczyk


Do pierwszej imprezy w nowej hali w krakowskich Czyżynach coraz bliżej, a zamieszanie i kontrowersje cały czas nie maleją. Radni Krakowa niepokoją się o przyszłość hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach. Według nich najwięcej wątpliwości budzi brak wszystkich zezwoleń - w tym straży pożarnej - na trzy tygodnie przed pierwszą planowaną imprezą. Niepokój jest na tyle duży, że temat Kraków Areny na środowej radzie miasta wywołał niemałe poruszenie.

Wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel przekonuje jednak, że obiekt będzie bezpieczny i gotowy na pierwszą imprezę.

- Będę miał spotkanie na terenie hali dla podsumowania wszystkich badań nad obiektem. Dokonana zostanie aktualna ocena - powiedział wiceprezydent Krakowa - Straż pożarna powinna do 9 maja wydać opinię w tej sprawie.

Tadeusz Trzmiel jest przekonany, że opóźnienie jakie się pojawiło przy tak wielkiej inwestycji nie jest niczym nadzwyczajnym i nie należy ich porównywać z problemami , które pojawiły się przy budowie stadionu Wisły Kraków.

Całe zamieszanie i pojawiające się opóźnienie wynika więc z dokładności. Tak wielki obiekt wymaga skrupulatnej kontroli wszystkich systemów przeciwpożarowych, w które nowa hala jest zaopatrzona. A przy jej budowie użyto najnowocześniejszych technik, które razem muszą bezbłędnie współdziałać.

Rzecznik prasowy straży pożarnej w Krakowie, Łukasz Szewczyk, tłumaczy, że prace odbiorcze są zaawansowane i dotychczas nie znaleziono żadnych problemów.

Pierwsza impreza w Kraków Arenie ma się odbyć w ostatni weekend maja. Będzie to koncert muzyki z filmów Disneya. Zainteresowanie jest ogromne. W ciągu pierwszego miesiąca dystrybucji biletów zarezerwowano blisko 10 tysięcy miejsc.


Kuba Niziński/ew

0%
0%