|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kolejny krok do starań o budowę linii kolejowej z Krakowa do Myślenic

Pięć samorządów - w tym województwo małopolskie - podpisało w czwartek umowę o współpracy. Wspólnie sfinansują opracowanie tak zwanego studium wykonalności nowego odcinka torów. Dokument ma odpowiedzieć na pytanie, czy takie przedsięwzięcie jest potrzebne, czy się opłaca i ile będzie kosztowało.

Posłuchaj co mówi marszałek województwa, Jacek Krupa

fot: M. Skowronek

- Teraz przystępujemy do prac. We wtorek powołamy komisję przetargową. W ciągu 2-3 tygodni zostanie ogłoszony przetarg. Pewnie będzie trzeba miesiąca-dwóch na wyłonienie wykonawcy, pół roku na wykonanie studium. Na koniec roku powinniśmy już go mieć - mówi marszałek województwa, Jacek Krupa.

Z tym dokumentem samorządowcy chcą pójść do przedstawicieli rządu i zawnioskować o wpisanie budowy linii Kraków-Myślenice do krajowego programu kolejowego. Linia miałaby przebiegać z Krakowa, przez Świątniki Górne, gminę Siepraw - do Myślenic. Wszystkie te samorządy przekazały od 50 do 100 tysięcy złotych na opracowanie dokumentu.

- Chcemy zrobić jak najwięcej, aby pokazać władzom centralnym, że zależy nam na tej inwestycji. Chodzi o to, żeby w rozmowach z rządem mieć argumenty konkretne, nie filozoficzne. Jest studium, jest to możliwe, kosztuje tyle i prosimy o realizację - przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków Jacek Krupa

Linia kolejowa z Krakowa do Myślenic ma - przypomnijmy - ułatwić podróż do Krakowa i odkorkować wjazd do stolicy Małopolski zakopianką. Na razie linia do Myślenic nie znalazła się w krajowym programie kolejowym. Są bowiem ważniejsze inwestycje, jak choćby rozpoczęte już prace nad powstaniem linii Podłęże-Piekiełko, która ma ułatwić dojazd z Krakowa do Nowego Sącza i Zakopanego.

 

 

 

 

(Maciej Skowronek/ko)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

aut

Czwartek, 17 maja 2018, 16:52

naprawdę a nie lepiej drogi poprawić taniej

Odpowiedz