Jaki pomysł na ten teren mają mieszkańcy i jak będą wyglądały dalsze procedury związane z organizowaniem tego terenu? Autorzy projektu wyjaśniają, że to wizja oddająca w pełni postulaty mieszkańców. Teren pod estakadami na Grzegórzkach miałby być przede wszystkim łatwo dostępny poprzez budowę ścieżki rowerowej i chodników, łączących tereny na ulicy Kopernika z bulwarami wiślanymi.

To miałoby być miejsce dające możliwość wypoczynku w samym centrum miasta i rekreacji, bo pod wiaduktami pojawiłyby się strefy ze sprzętem do sportów miejskich.

W zgłaszanych uwagach krakowianie położyli też spory nacisk na estetykę tego obszaru. Chcą aby ten teren - w tym obszar targowiska w rejonie przyszłej stacji Kraków-Grzegórzki - został odnowiony i uporządkowany. Koncepcja wypracowana z mieszkańcami ma posłużyć w rozmowach z PKP, które wciąż trwają.

Władze miasta i spółka kolejowa będą musiały pogodzić oczekiwania mieszkańców z wygodnym dostępem do obiektów, którymi zarządza PKP PLK. Po rozwiązaniu kwestii formalnych przyjdzie czas na zabezpieczanie pieniędzy w kasie miasta i przygotowanie ostatecznego projektu.

Enuztuzjazm studzą nieco przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych, którzy wyjaśniają, że teren pod estakadą będzie można zagospodarować dopiero po tym jak wybudowane zostaną dodatkowe tory i nowy przystanek Kraków Grzegórzki razem z drogami, które będą do niego prowadziły. To z kolei oznacza, że miasto mogłoby rozpocząć prace w tym miejscu dopiero w 2021 roku. W tym czasie powinien zostać też wybudowany przystanek Kraków - Grzegórzki z całym ciągiem komunikacyjnym. Będą wejścia na przystanek, zarówno od strony Berka Joselewicza, jak i od strony Grzegórzeckiej.

Projekt zagospodarowania, który zaprezentowano ma być punktem wyjścia do przygotowania ostatecznej koncepcji. A na tę przyjdzie nam jeszcze zaczekać...

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko)