- Tramwaje są kolorowane na trzy różne barwy. Tramwaje zielone są w pełni niskopodłogowe, niebieskie mają jeden człon niskopodłogowy, tramwaje pomarańczowe to wszystkie pozostałe. Krakowski pasażer może zobaczyć czy na jego przystanku tramawaje jest opóźniony, czy na niego zdąży. Pasażer może też zobaczyć, że na przykład dwie "pięćdziesiątki" jadą jedna za drugą - mówi Jacek Kowalski.

Rozwiązanie chwali Jacek Mosakowski z grupy Platforma Komunikacyjna Krakowa. "Mapa ma wiele zastosowań: od zwykłego planowania podróży przez wybranie pojazdu, którym chce się dojechać. Funkcja sprawdzenia, jakiego rodzaju tramwaj nadjedzie: niskopodłogowy czy nie - może być przydatny dla osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi itd." - tłumaczy Mosakowski. 

W podobnym tonie o mapie wypowiadają się przedstawiciele krakowskiego MPK i ZIKiT-u. Obie instytucje otwarte są na dalszą współpracę z autorem mapy. 

Strona jest oparta na bazie danych Systemu Nadzoru Ruchu Tramwajowego, udostępnionego przez krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Interaktywną mapę kursowania krakowskich tramwajów można znaleźć TUTAJ.

 

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/ko)