|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

Eleganckie znaki drogowe w Starym Mieście

4

A
A
A
Kilkaset znaków drogowych w ścisłym centrum Krakowa zostało wymienione na bardziej eleganckie. Akcja trwała od początku roku, a słupki są dopełnieniem innych działań ZIKiT-u w Starym Mieście.

Posłuchaj, co mówi Michał Pyclik

Fot. Piotr Kołpak

"Eleganckie znaki, nowe wiaty przystankowe, to wszystko ma sprawić, by cała infrastruktura wpisywała się w zabytkową architekturę Starego Miasta" - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków Michał Pyclik. 

Koszt wymiany jednego takiego słupka drogowego wyniósł ponad 200 zł. 

Fot. Piotr Kołpak

 

 

 

(Tomasz Bździkot/ew)

Liczba komentarzy: 4

Lidka

Piątek, 21 kwietnia 2017, 18:12

Żeby jeszcze kierowcy chcieli się stosować do tych znaków i żeby Straż Miejska była bardziej konsekwentna w działaniu !

Odpowiedz

elkonrado

Piątek, 21 kwietnia 2017, 16:21

Oczywiście trzeba dbać o zabytkowy charakter miasta, ale znacznie większym zagrożeniem niż znaki - są betonowe wiadukty, chaotycznie wymieniane drewniane ramy okienne na tandetne najtańsze plastiki , niejednokrotnie w pięknej kamienicy każdy sąsiad ma okna "z innej parafii" co robi konserwator zabytków ? śpi ? czy nie spacerował po mieście od lat ? a może okulary ma niewłaściwe?. Jeszcze większym problemem w Krakowie jest rozplanowanie przestrzeni, która kiedyś była otwarta i lekka - a dziś przytłacza nadmiarem wszystkiego i jest eksploatowana w sposób rabunkowy. Słupki od znaków często są stawiane na środku chodnika - choć dużo bardziej celowe byłoby umieszczenie ich na skraju od strony jezdni, lub nawet zrezygnowanie z choćby i najpiękniejszego złotego słupka - na rzecz znaku przymocowanego do ściany budynku - gdzie nie będzie zawadzał przechodniom... cóż - w zikicie nic nie analizują indywidualnie, wszystko jest na odwal się albo na hura... inaczej nie potrafią. Może mi ktoś wytłumaczyć np. po co stawiać 4 odrębne słupy w odległości ok 2 metrów - gdy najgrubszy służy tramwajom, chudszy oświetleniu, a dwa pozostałe podtrzymują znaki... ? po co taki chaos ? czyżby te grube słupy nie utrzymały znaku ? a może za dużo zachodu byłoby z dogadywaniem się różnych miejskich spółek między sobą ? przecież można było wszystko zamontować na jednym, maksymalnie dwóch słupach....

Odpowiedz

qm

Piątek, 21 kwietnia 2017, 14:36

To znaki nie są jednoznacznie określone przez PoRD? Co czyni jeden znak np. B-1 bardziej eleganckim od innego znaku B-1? Może informacje są pisane odręczną kursywą?

Odpowiedz

Piątek, 21 kwietnia 2017, 13:58

I znów dziamdziak się odezwał, naucz się mówić i dopiero wypowiadaj swoje mądrości.

Odpowiedz