|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dorożkarski koń przewrócił się w pobliżu Wawelu. Weterynarz uspokaja, świadkowie oburzeni

Lekarz weterynarii nie stwierdził żadnych urazów u konia, który przewrócił się pod Wawelem w Krakowie. Zwierzę ciągnące dorożkę najprawdopodobniej poślizgnęło się na kostce brukowej przy skręcie z ulicy Grodzkiej na świętego Idziego.

posłuchaj Marcina Pałysa

fot: M. Zbylut-Wiśniewska

Po kilkunastu minutach wstało o własnych siłach. - Nie ma powodu do obaw - uspokaja Marcin Pałys, lekarz weterynarii - u konia nie stwierdziłem żadnych urazów, jest wydolny oddechowo i krążeniowo. Przy temperaturze 21 stopni nie ma też możliwości przegrzania. Właścicielom nie można niczego zarzucić. Koń posiada paszport, jest czipowany, czyli wszystko zgodnie z prawem.-

Weterynarz zalecił właścicielowi obserwację konia i odsunięcie go od pracy na co najmniej kilka dni.

 

O sprawie zaalarmowali nas słuchacze, którzy przysłali też zdjęcie leżącego zwierzęcia...

Jak twierdzili: "Woźnica w bardzo brutalny sposób probowal go podnieść lub raczej - usunąć z drogi, mimo że gapie krzyczeli by go zostawił i rozpiął uprząż, by ułatwić oddychanie. w pewnym momencie zwierzę się ockneło i podniosło, wciąż jednak oslabione(...) Na miejscu zjawiła się policja, zostali przesluchani świadkowie. To kolejny znak, ze dorożki powinny być zakazane lub powinny być wprowadzone ostre sankcje za złą opiekę i przeciążanie zwierząt" - pisze oburzona słuchaczka Radia Kraków.

Komunikat KSOZ 

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt szuka świadków dzisiejszego upadku konia dorożkarskiego pod Wawelem. Kontakt do nas 501-801-553. lub mail  ksozkontakt@wp.pl   Zapewniamy anonimowość osobom informującym.   Przypomnijmy jednocześnie, że Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt wystosowało 10.06 apel do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o objęcia nadzorem i przyśpieszenie śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków i działanie na szkodę   interesu publicznego przez urzędników Urzędu Miasta Krakowa, a także znęcanie się nad końmi dorożkarskimi nawet w największe upały, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone przez KSOZ już podczas ubiegłorocznych upałów - w dniu 7 sierpnia i chociaż krakowska prokuratura podejmuje czynności w tej sprawie i przesłuchuje świadków, to końca śledztwa nie widać. Stąd apel do Prokuratora Generalnego.   Przypomnijmy także, że od dwóch lat Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt domaga się wprowadzenia całkowitego zakazu wykorzystywania koni do ciągnięcia dorożek z turystami po ulicach Krakowa, wskazując, że obok upałów, zwierzęta te narażona są także na utratę zdrowia i życia z powodu smogu czy wypadków komunikacyjnych, a podobne zakazy wprowadzono w ostatnim czasie m.in. w Rzymie czy Barcelonie.

  Agnieszka Wypych  Przewodnicząca Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt  501801553

Do sprawy, która budzi takie emocje, będziemy w Radiu Kraków wracać...

 

Magdalena Zbylut-Wiśniewska/bp

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

17%
83%