|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dni otwarte strzelnicy na Woli Justowskiej. Nadal nie wiadomo, kto ją zagospodaruje

Oglądać będzie ją można od 16 września, ale kiedy korzystać, nie wiadomo. Na sobotę Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zaplanował otworzenie dla mieszkańców odremontowanej strzelnicy w Woli Justowskiej. Kto jednak zagospodaruje zabytkowy budynek, nie wiemy do tej pory.

Posłuchaj, co mówi Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie

Fot. Marek Lasyk

- Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez komisję złożył jeden z oferentów - mówi Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie – Przestępstwo miałoby polegać przede wszystkim na ukryciu dokumentacji przetargowej. Obecnie dokumenty są zabezpieczone i analizowane przez prokuraturę, a świadkowie przesłuchiwani przez policjantów.

Do przetargu ogłoszonego przez ZIS stanęło czterech oferentów:

- Spółka kierowcy rajdowego Michała Kościuszki "Sławkowska 1", która w budynku strzelnicy chce stworzyć m. in. restaurację, siłownię, a na zewnątrz latem pole do minigolfa, a zimą lodowisko.

- Fundacja Wiedza, tu z kolei w planach jest na przykład spa, siłownia, a na zewnątrz boiska oraz strzelnice łucznicze dla dzieci.

- Firma Kinko. Tu jednak wszystkie dokumenty zostały utajnione przez ZIS na wniosek samej firmy.

- Prywatny szpital Orthopedicum, który proponuje między innymi w budynku strzelnicy zrobić Park Sportowy, gabinety fizjoterapeutyczne oraz orga warsztaty we współpracy z AGH czy też Uniwersytetem Jagiellońskim.

To właśnie ta oferta budzi wiele wątpliwości ponieważ zdaniem Piotra Wojtaszaka, pełnomocnika fundacji Wiedza, który złożył zawiadomienie do prokuratury, jest faworyzowana. - Ten oferent nie dopełnił wymogów formalnych – mówi Wojtaszek – w związku z tym jego oferta powinna zostać wykluczona już przy otwarciu kopert. Tak się jednak nie stało.

I dlatego przetarg miał zakończyć się bez rozstrzygnięcia. ZIS utrzymuje, że wszystko było zgodnie prawem, i taka decyzja zapadła m. in. po konsultacjach z radnymi dzielnicy Zwierzyniec. Jak powiedział Szczęsny Filipiak, przewodniczący Rady, to minięcie się z prawdą, a radni chcieli, aby wyłoniona oferta spełniała plany zagospodarowania przestrzennego.

Kontrowersji wokół strzelnicy jest wiele, a o tym, czy będzie kolejny przetarg i kiedy, ma zdecydować Jacek Majchrowski. Prezydent ma zrobić to niebawem – mówi Monika Chylaszek z urzędu Miasta Krakowa - a dzień otwarty strzelnicy chce potraktować jak konsultacje. Głosy krakowian będą decydujące.

Czemu jednak przed pierwszym przetargiem takie konsultacje nie były potrzebne, nikt nie umie odpowiedzieć.

 

Tomasz Bździkot/wm

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

słuchacz

Piątek, 15 września 2017, 07:17

Teraz ten miś sobie zgnije na wolnym powietrzu, po to był ten remont żeby kilku przytuliło procent od remontu

Odpowiedz