|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Radni Skawiny chcą, żeby miasto intensywniej walczyło ze smogiem

Podkrakowska Skawina będzie intensywniej walczyć ze smogiem. Miejscy radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem uchwały w tej sprawie. Zobowiązali oni burmistrza między innymi do znalezienia w budżecie pieniędzy na wymianę pieców i zainstalowanie elektronicznych tablic informujących o zanieczyszczeniu powietrza.

fot: Teresa Gut

Radni Skawiny mówią o kroku w dobrą stronę, ale dodają, że kompromis, jakim jest przeznaczenie 1,5 miliona złotych z budżetu miasta na walkę ze smogiem, nie zadowala ich w stu procentach. Wnioskowali o 3 mln zł na ten cel. Uchwała przyjęta przez radnych ma też łagodniejszą formę niż projekt proponowany przez aktywistów, bo zaleca i proponuje burmistrzowi pewne działania, a nie nakazuje. Ale przedstawiciele Skawińskiego Alarmu Smogowego przyznawali, że od czegoś trzeba zacząć, a zastępca burmistrza, Tomasz Ożóg obiecywał, że kwota 1,5 mln zł zostanie zagwarantowana w przyszłorocznym budżecie.

W czasie ostatniej sesji poświęconej tematowi smogu, nie wszyscy przychylnie wyrażali się o proponowanych zmianach. Warto przypomnieć, że podjęta w środę uchwała to już druga próba wprowadzenia nowych antysmogowych przepisów w Skawinie. Ponad miesiąc temu radni zajmowali się programem walki ze smogiem napisanym przez aktywistów. Obrady były burzliwe. Same przepisy nie spotkały się z entuzjazmem radnych. Następnie miejscy prawnicy wydali uchwale negatywną opinię. Uznali oni, że działania zawarte w projekcie nie mogą być uchwalone przez radnych, mogą zostać podjęte wyłącznie przez burmistrza.

Dlatego aktywiści szukali kompromisu i w środę, zamiast drugiego czytania uchwały, została zaprezentowana nowa - zobowiązująca burmistrza do znalezienia w budżecie odpowiednich pieniędzy i zrealizowania programu.

fot: Teresa Gut

 

 

 

 

(Teresa Gut/ko)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 2

Marcin

Sobota, 24 czerwca 2017, 15:29

Z maniakalnym i obsesyjnym uporem polujecie wyłącznie na osoby palące w piecu przysłowiowymi gumiakami .Najpierw należy zadać pytanie ; czy rzeczone gumowce trawi ogień bo właściciel pieca ma gdzieś kwestię czym oddycha ; czy to , iż przy głodowych dochodach za tonę najtańszego węgla musi zapłacić 640 złotych i go po prostu na to nie stać wszak zarabiają " fortunę " . Dlaczego z taką gorliwością nie tępicie sfatygowanych , będących w katastrofalnym stanie technicznym ; importowanych gratów głównie z Niemiec ; z silnikiem nadającym się jedynie na złom ; gdzie w innym CYWILIZOWANYM kraju , takie " coś " nie ma prawa wyjazdu na drogę . Lecz cóż ; jeśli żyje się w Bangladeszu w sercu Europy ; na nic innego nie można liczyć i oddychać pełną piersią ..... do czasu przykrej diagnozy ....Marcin.

Odpowiedz

Skawiński Alarm Smogowy / Marcin Hałat

Środa, 21 czerwca 2017, 22:00

Dziękujemy, uchwała kierunkowa przyjęta! Zapraszamy mieszkańców na nasz profil: https://www.facebook.com/SkawinskiAlarmSmogowy/

Odpowiedz