|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Klinicznym im. Babińskiego

W Szpitalu im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie-Kobierzynie uruchomione zostało Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Nowa jednostka prowadzi Poradnię dla Dzieci i Młodzieży oraz oddział dzienny z ośmioma miejscami - poinformował rzecznik szpitala Maciej Bóbr.

Fot. Archiwum RK

Dodał, że w przyszłości - być może już jesienią - planowane jest utworzenie oddziału stacjonarnego z 16 miejscami, w którym leczeni byliby pacjenci do 18. roku życia.

Siedziba Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży mieści się na terenie zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego w Krakowie-Kobierzynie w budynku 5C.

Jak mówił Maciej Bóbr, przygotowując się do otwarcia Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, szpital zorganizował wiosną tego roku seminarium, w którym uczestniczyli m.in. kierownicy centrów zdrowia psychicznego zajmujący się psychiatrią dzieci i młodzieży, przedstawiciele Kuratorium Oświaty i władz województwa małopolskiego.

"Uczestnicy tego seminarium zgodzili się, że skuteczne leczenie i pomoc dla dzieci i młodych ludzi przeżywających kryzysy psychiczne muszą być traktowane kompleksowo – jako wspólne zadanie rodziny, szkoły, poradni psychologiczno-pedagogicznych, a dopiero tam, gdzie to konieczne, specjalistycznej opieki psychiatrycznej" – relacjonuje Maciej Bóbr. Dodał, że nie każde dziecko czy młody człowiek z problemami musi od razu trafić do psychiatry, stąd ważne jest, by nauczyciele byli w stanie rozpoznać nieprawidłowości w zachowaniu uczniów, a pomocą powinna być objęta cała rodzina, a nie tylko przeżywające kryzys psychiczny dziecko.

"Ważne, by reagować na pierwsze symptomy nadchodzącego kryzysu, co pozwala na szybszą pomoc i zapobiega pogłębianiu się problemów" - podkreślił Bóbr.

W poradni Szpitala im. Babińskiego młodzi ludzie mogą skorzystać z pełnej diagnostyki psychiatrycznej i psychologicznej oraz z leczenia ambulatoryjnego. Oferta Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży obejmuje: kwalifikowaną psychoterapię indywidualną, psychofarmakoterapię oraz wywiady środowiskowe.

Do wizyty w poradni nie jest wymagane skierowanie. Poradnia przyjmuje także zapisy do Oddziału Dziennego. Szpital oferuje świadczenia w oparciu o kontrakt z NFZ.

 

 

(PAP/sp)

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

80%
20%