|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Budowa Trasy Łagiewnickiej: ulica Zakopiańska została zwężona. Ogromne korki

Od środy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicy Zakopiańskiej w związku z budową Trasy Łagiewnickiej. W okolicy ZUS-u ulica została zwężona do jednego pasa w stronę ronda Matecznego. W przeciwnym kierunku do dyspozycji kierowców są dwa pasy ruchu.

fot: B. Grzankowski

W środę na ulicy Zakopiańskiej w Krakowie pojawiło się zwężenie na pasie w stronę centrum. Duże problemy w ruchu były łatwe do przewidzenia. Tym bardziej, że naturalny objazd przez ulicę Herberta też jest utrudniony, również przez budowę Trasy Łagiewnickiej. Przejazd ulicą Zakopiańską w kierunku Borku Fałęckiego i na południe Małopolski jest łatwiejszy - zapewnia Krzysztof Migdał, członek zarządu miejskiej spółki Trasa Łagiewnicka. "Chcieliśmy uniknąć tworzenia się zatoru w samych Łagiewnikach i umożliwić łatwiejszy wyjazd z miasta, a więc ruch w kierunku Borku Fałęckiego odbywa się dwoma pasami ruchu" - mówi. 

Mimo to i tak trzeba tu zwolnić, ponieważ pojawiła się tak zwana "szykana", naprzeciwko budynku ZUS-u. W przyszłości powstanie tu przystanek tramwajowy.

Sytuacja z środowego poranka. źródło: Mapy Google

Z powodu tych właśnie prac od środy do soboty tramwaje nie jadą między pętlą Łagiewniki a Borkiem Fałęckim. W zamian pojawił się autobus numer 708.  Od środy do soboty linie 19, 22 i 78 kursują tylko do pętli Łagiewniki. W tym czasie w stronę Borku Fałęckiego jeżdżą autobusy zastępcze linii 708. Od niedzieli między Łagiewnikami a Borkiem znowu kursować będą tramwaje, ale wahadłowo - jednym torem. 

 

Przy jezdni pojawiły się metalowe ogrodzenia, a wkrótce rozpoczną się pierwsze poważne prace w tej okolicy, czyli między innymi zmiana koryta Wilgi. "Teraz trwają prace porządkowe oraz uzbrajanie rejonów, które nie znajdują się w obecnych pasach drogowych. Ważna informacja jest taka, że w miejscu, z którego wydobyliśmy zwałowiska po byłych zakładach sodowych Solvay, przystąpiliśmy do budowy tunelu drogowego" - wyjaśnia Krzysztof Migdał. 

Z powodu prac przy budowie Trasy Łagiewnickiej wszyscy wjeżdżający z południa do Krakowa muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami. "Zawężenia będą trwać już przez cały okres prac budowlanych. Utrudnienia w ruchu będą, choć przez cały czas dążymy do tego, by były one jak najmniejsze" - mówi Migdał. 

 

 

 

 

(Bartłomiej Grzankowski, Marcin Friedrich/ko)

39%
61%