|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Bezpieczniej na zakopiance w okolicy Myślenic

Myślenice będą lepiej połączone z zakopianką. Zapowiedzieli to minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk i burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka. Dzięki podpisanemu aneksowi na zwiększenie dofinansowania z budżetu państwa zostanie przebudowany północny wjazd do Myślenic od strony ulicy Sobieskiego.

Posłuchaj, co mówi minister Andrzej Adamczyk

Fot. GDDKiA

Jak mówił minister Andrzej Adamczyk, ta inwestycja jest konieczna ze względu na wzmożony ruch na zakopiance. "Ten ruch szczególnie zauważalny jest w okresach świąt, wakacji, ferii, szacuje się do 70 tys. pojazdów na dobę. To generuje duże niebezpieczeństwo dla użytkowników tej drogi" - mówił Andrzej Adamczyk. 

W miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie węzeł drogowy typu "trąbka" z dodatkowymi pasami włączania i wyłączania na obu jej jezdniach. Po północnej stronie inwestycji wybudowane zostaną dwie łącznice i droga przeprowadzona na wiadukcie nad DK7 i zakończona skrzyżowaniem o ruchu okrężnym w ciągu ul. Sobieskiego. Wzdłuż łącznicy powstanie chodnik, który połączy się z nowo projektowaną dodatkową jezdnią o szerokości 3,50 m biegnącą: od skrzyżowania do przysiółka Bukówka, do wiaduktu. Łącznice na znacznym odcinku poprowadzone będą na wiadukcie, pozostałe zostaną umocnione skarpami lub murami oporowymi.

Od południowej strony DK7, na wysokości obecnego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną będzie skrzyżowanie tylko na prawe skręty, z wlotem i wylotem rozdzielonym dużą wyspą trójkątną. Między DK7 a rondem zaprojektowano skrzyżowanie czterowlotowe ul. Sobieskiego z istniejącymi drogami dojazdowymi: na Tarnówkę oraz do ul. Sienkiewicza. W ciągu ul. Sobieskiego wybudowane zostanie małe rondo czterowlotowe. Północny i wschodni wlot to połączenia (łącznice) z jezdnią główną, natomiast wlot południowy będzie przedłużeniem ul. Sobieskiego w stronę centrum. Wlot zachodni umożliwi dojazd do posesji. W ramach inwestycji zostanie przebudowany także układ odwodnienia oraz oświetlenia terenu.

Fot. GDDKiA

Przetarg na projekt i budowę węzła zostanie ogłoszony jeszcze w I kwartale 2019 r. Planowane zakończenie inwestycji to 2022 rok.

Inwestycja jest wyceniania na 40 milionów złotych.

 

 

(Bartłomiej Grzankowski, mat. prasowe GDDKiA/ew)

100%
0%