|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Będzie specjalna komisja w sprawie zmian w Strefie Płatnego Parkowania

Do krakowskiej Rady Miasta tej kadencji, wpłynął pierwszy projekt uchwały przygotowany przez grupę mieszkańców. Chodzi o powołanie specjalnej komisji, która zbada nieprawidłowości przy zmianach organizacji ruchu w Strefie Płatnego Parkowania i projekcie "Mobilny Kraków".

Posłuchaj, co mówi Agnieszka Gilarska

Protest stowarzyszenia Stare Podgórze przeciwko zmianom w strefie płatnego parkowania. Zdjęcie archiwalne, Martyna Masztalerz

Jak mówi Agnieszka Gilarska, pełnomocnik komitetu mieszkańców "Nic o nas, bez nas", działania ZIKiT-u w kwestii zmian w strefie płatnego parkowania były prowadzone niezgodnie z prawem oraz mimo zastrzeżeń wskazywanych przez wojewodę. "Uważamy, że ostatnie zmiany w SPP wprowadzono z naruszeniem prawa: likwidacja tysięcy miejsc parkingowych, tzw. słupkoza, brak wyznaczenia miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych i wreszcie strefa ograniczonego ruchu na Kazimierzu. To są zmiany, które budzą wątpliwości zarówno wojewody, ale przede wszystkim samych mieszkańców. Spodziewamy się, że w ślad za działaniami prokuratorskimi, radni wezmą sprawy w swoje ręce" - mówi Radiu Kraków Gilarska.

"Będziemy współpracować i poddamy się temu procesowi. Sprawa budzi spore emocje. A więc dobrze, że powstaje komisja, bo ona pomoże wyprostować wiele spraw, które obrosły w mity" - odpowiada Andrzej Mikołajewski - dyrektor ZIKiT. 

Radni jednogłośnie poparli pomysł powołania takiej komisji. W komisji ma zasiąść 9 radnych - po czterech radnych z Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz jeden radny z prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków.  Wnioski z jej prac mają zostać opublikowane do końca czerwca.

 

 

(Joanna Orszulak/ew)

53%
47%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 12

m

Czwartek, 15 marca 2018, 09:02

@Ulubulu

Niestety obawiam się, że nie...Ma poparcie swoich oraz PO, która nie ma żadnego sensownego kontrkandydata i zrobi wszystko, by pisu nie dopuścić do władzy w Krakowie...Na dodatek tysiące mieszkańców znowu nabiorą się na piękne billboardy z informacjami o jakiejś nowej inwestycji i zdjęciami niezniszczonych części miasta - np Tauron Arena wspaniale wygląda na zdjęciu, bo jeszcze nie wyrosło koło niej kolejne osiedle:-) Nie ma co liczyć na zmianę, oni władzy nie oddadzą. Mimo wszystko będę głosować przeciw Majchrowskiemu, ale bez nadziei .....

Odpowiedz

Bobo

Środa, 14 marca 2018, 22:57

Ola, czemu piszesz jako Tymek i Lestschyk?

Odpowiedz

Środa, 14 marca 2018, 22:24

@Ola

To nie słupkoza , tylko frankoza głupiego urzędnika.

Odpowiedz

ZUE

Środa, 14 marca 2018, 22:20

@Leschtschuk

Nie ktoś , tylko dyrekcja zikitu i jego głupawi urzędnicy.

Odpowiedz

Asia

Środa, 14 marca 2018, 22:18

@Tymek

A może to pracownicy biura prasowego spółki chcą wyrazić swoje niezadowolenie niedługo likwidacją tego pasożyta.

Odpowiedz

Nikola

Środa, 14 marca 2018, 22:07

@Ola

Mieszasz różne sprawy celowo, albo nie rozumiesz celu powstania komisji. Dobrzy byłoby zacząć od tego, że w Polsce jest prawo, które zezwala na parkowanie na chodnikach. Włodarze mogą temu jednak zaradzić planując zatoki postojowe, ale tego nie robią. Ta sprawa ma tak wiele odcieni i wątków, że nie ma co nawet zaczynać dyskusji. Jeżeli ktoś głosi takie hasła, a zakładam, że to aktywista podszywający się pod admina pewnej grupy, to znaczy, że kompletnie nie wie o co walczą mieszkańcy i powtarza takie brednie dla hejtu. Kto posłucha(ł) dzisiejszej komisji ten wie dlaczego komisja powstanie.

Odpowiedz

Ulubulu

Środa, 14 marca 2018, 22:05

@Nikola

Nie ma się co przejmować , to ostatnia kadencja tego faceta !!!!!

Odpowiedz

Leschtschuk

Środa, 14 marca 2018, 22:04

A ja popieram komisję całym sercem! Niesamowite jak szybko stowarzyszenie i komitet zebrali tak wiele głosów! Trzeba zbadać sprawę, zbyt wiele nieprawidłowości miało miejsce. Jeżeli wszystko było super to sprawa zostanie zamknięta, a jeżeli okaże się, że doszło do nadużycia władzy to ktoś odpowie karnie za działanie na szkodę mieszkańców. Byłoby dobrze gdyby w tym mieście wreszcie skończyły się te wszystkie układziki, politykowanie bo płacą za to mieszkańcy...

Odpowiedz

Olek

Środa, 14 marca 2018, 22:04

Nie specjalna komisja , tylko Rada Miasta powinna doprowadzić do likwidacji i to w trybie natychmiastowym ZIKiT u , a jeśli nie teraz to po jesiennych wyborach zrobi to nowy Prezydent Krakowa.

Odpowiedz

Tymek

Środa, 14 marca 2018, 21:51

Zauważyłem, że na wszystkich portalach gdzie pisze się o komisji aktywiści piszą negatywne komentarze i obrażają mieszkańców nazywając ich np. "oszołomami z Podgórza". To bardzo przykre zachowanie zważywszy na to, że już kilka instytucji wykazało nieprawidłowości. Podobnie w kwestii czepiania się tytułu projektu uchwały. Zostały stwierdzone nieprawidłowości, więc należy je pod tym kątem zbadać. Nikt nie mówi jeszcze o przestępstwie. Słabe było zachowanie Wantucha, bardzo słabe. Krytykował powstanie komisji od początku, a teraz się do niej pcha. Mam nadzieję, że nie zrobi się z tego polityka, bo PO i klub prezydencki będą w większości. Wtedy z komisji zrobi się cyrk, a Wantuch będzie czuwał nad tym, żeby nikt nie powiedział złego słowa na zikit. Mam nadzieję, że nie radni nie zniweczą wysiłku mieszkańców...

Odpowiedz

Nikola

Środa, 14 marca 2018, 21:43

Bardzo, bardzo się cieszę, że komisja powstanie. Ostatnie 1,5 roku zaobserwowałam tyle absurdów i nieprawidłowych działań, a ta komisja daje szanse na to, że może coś w Krakowie się zmieni, że zmiany będą przeprowadzane z szacunkiem do mieszkańców i do prawa. Mnie osobiście nie podobała się jedna rzecz. Radny Wantuch, który ok. 1,5 tyg temu krytykował powstanie komisji i publicznie wypowiadał się, że jest niepotrzebna zgłosił poprawkę w sprawie zmiany tytułu (w jego i pana Liguzińskiego mniemaniu krzywdzącego dla ZIKiTu) i wykreślenia słowa "nieprawidłowości". Ponad to zgłosił wygodny dla PO i klubu Prezydenckiego skład komisji i swoją kandydaturę do komisji. Natomiast obie poprawki ze strony radnego Pietrusa i radnego Porębskiego zostały przegłosowane jednym głosem jak się zdaje na korzyść partii przyjaznych prezydentowi Majchrowskiemu. Mnie osobiście zachowanie radnego Wantucha razi, który najpierw w mediach krytykuje powstanie komisji, uważa, że jest ona "niepotrzebna", a następnie zgłasza poprawki do projektu, którym w ogóle się nie interesował i do którego przez ostatnie 1,5 roku nic nie wniósł. Mamy nadzieję jako mieszkańcy, że radni sprzyjający Majchrowskiemu nie zrobią z komisji cyrku... Liczymy też na działania prokuratury.

Odpowiedz

Ola

Środa, 14 marca 2018, 18:45

Chodniki dla pieszych a nie dla parkujących samochodów !!!!!!!!!!!!!!!! Tzw słupkoza ratuje chodniki i zieleń przed dewastacją przez parkujące samochody. Niestety Straż Miejska nie reaguje na źle zaparkowane samochody no chyba, że ktoś zgłosi takie zachowanie kierowcy.

Odpowiedz