|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

165 wydarzeń z udziałem 630 tys. osób w tym roku w Tauron Arenie Kraków

Prawie 630 tys. osób uczestniczyło łącznie w 165 wydarzeniach, jakie w tym roku odbyły się w hali Tauron Arena Kraków. Jak podkreśla zarząd obiektu, osiąga on zyski, które pozwalają na pokrycie wszystkich kosztów, poza ratami kredytu zaciągniętego na jego budowę.

Fot. Marek Lasyk

„Jesteśmy liderem w Polsce wśród hal widowiskowo-sportowych, o czym świadczy 165 wydarzeń w tym roku. To potwierdza, że decyzja o budowie obiektu była strzałem w dziesiątkę, stał się on znakomitą wizytówką naszego miasta” - oceniła w czwartek Małgorzata Marcińska, prezes Agencji Rozwoju Miasta (ARM), która zarządza krakowską halą.

Jak podkreśliła, strategią władz Tauron Areny jest to, że „każdy metr kwadratowy w tym obiekcie ma żyć”. Dzięki jego wielofunkcyjności, mogą się odbywać tam różnorodne wydarzenia: kulturalne, sportowe, biznesowe czy religijne.

W tym roku najwięcej widzów, po ok. 20 tys., zgromadziły koncerty gwiazdy ciężkiego rocka zespołu Metallica oraz Paula McCartneya, legendarnego członka zespołu The Beatles. Powyżej 17 tys. fanów zgromadziły występy jednego z najważniejszych zespołów grunge Pearl Jam, a także – co było niespodzianką – występ polskiej gwiazdy Dawida Podsiadło w ramach trasy „Małomiasteczkowy”. Podobna liczba fanów pojawiła się na koncercie Rogera Watersa, współzałożyciela zespołu Pink Floyd.

Na liście międzynarodowych gwiazd, które wystąpiły w Tauron Arenie Kraków w 2018 roku są również takie zespoły jak m.in: Depeche Mode, Deep Purple, Thirty Seconds to Mars, TOTO, The Kelly Family, Nightwish, oraz artyści: Ozzy Osbourne, Lenny Kravitz, Jack White, Jessie Ware, David Guetta, Andre Rieu, 2Cellos i Havasi.

Wielu gości zgromadziły także widowiska: „Masza i Niedźwiedź na lodzie”, „Wspaniały świt Disney on Ice” oraz „Ovo” w wykonaniu artystów Cirque du Soleil. Po raz kolejny w obiekcie odbyły się koncerty Festiwalu Muzyki Filmowej.

Z wydarzeń sportowych najwięcej kibiców zgromadziły w tym roku: siatkarski Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (34 tys. osób), Verva Street Racing (25 tys. osób) i Siatkarska Liga Narodów (21 tys. osób).

Przedstawiciele ARM podkreślają, że hala osiąga zyski, które pozwalają na pokrycie wszystkich kosztów funkcjonowania obiektu, poza ratami kredytu zaciągniętego na jego budowę. Ten spłacany jest z budżetu Krakowa.

Jacek Gryzło, wiceprezes ARM poinformował, że w tym roku spółka osiągnie 17,8 mln zł przychodów. Zysk operacyjny EBITDA, czyli wynik przed potrąceniem odsetek od kredytów, podatków i amortyzacji wyniesie 1,7 mln zł.

Przedstawiciele Tauron Areny Kraków zapowiedzieli, że przyszłoroczny kalendarz wypełnia się, a organizatorzy regularnie ogłaszają kolejne koncerty. Wśród już zapowiedzianych gwiazd są m.in. Ennio Morricone, Zaz, Elton John, Enrique Iglesias, Jamiroquai, Maroon 5, Kiss, Rod Steward, Muse, Diana Krall, Mark Knopfler i Michael Buble.

Według statystyk otwarta w 2014 r. Tauron Arena Kraków gościła do tej pory ponad 600 wydarzeń, w których wzięły udział 3 mln osób.

 

 

PAP/jgk

100%
0%