|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. 22 września komunikacją miejską jeździmy za darmo

Idea została zainicjowana przez Komisję Europejską, która chce w ten sposób zachęcić mieszkańców europejskich miast do zmiany przyzwyczajeń związanych z podróżowaniem samochodem. W obchody, jak co roku, włączy się Radio Kraków.

Posłuchaj, co mówi Ewa Olszowska-Dej z Urzędu Miasta Krakowa

Fot. MPK

W czasie Tygodnia odbywają się akcje, które promują i zachęcają do częstszego korzystania z pojazdów innych niż samochód. - Generalnie promujemy czyste formy transportu - mówi Ewa Olszowska-Dej z Urzędu Miasta Krakowa – rowery, pojazdy elektryczne, poruszanie się pieszo, bo to poprawia jakość powietrza. Idea się nie zmienia: walczymy z zanieczyszczeniami i staramy się poruszać ekologicznie.

Kraków proponuje między innymi promocyjne ceny za korzystanie z miejskiej wypożyczalni rowerów, edukacyjne wycieczki rowerowe, a w piątek, 22 września, kiedy przypada Dzień Bez Samochodu, każdy będzie mógł bezpłatnie jeździć krakowską komunikacją miejską. Do tej pory taką atrakcję zapewniano jedynie posiadaczom dowodu rejestracyjnego auta.

Kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie happening organizowany przez ZIKiT na dolnej płycie Ronda Mogilskiego. Wydarzenie odbędzie się w środę 20 września w godzinach 11:00-18:00. Na uczestników eventu czeka wiele atrakcji, zorganizowanych wspólnie z firmami Mobilis i Renoma. Będą to m.in. wystawa plastyczna oraz liczne atrakcje i konkursy, w trakcie których można będzie poznać zalety inteligentnego i ekologicznego transportu. Na dolnej płycie Ronda zaparkuje autobus Mobilis. Pasjonaci komunikacji miejskiej będą mogli m.in. usiąść w szoferce pojazdu i przekonać się, jak wygląda świat z perspektywy kierowcy. Będzie to również unikalna okazja, aby zobaczyć Mobilną Dyspozytornię Mobilis i odkryć jej tajniki.

Z kolei z kontrolerami ZW Renoma będzie można porozmawiać na wszelkie tematy związane z ich pracą i komunikacją miejską, posłuchać ciekawostek o spektakularnych i humorystycznych sytuacjach, z którymi się stykają na co dzień. Można też będzie sprawdzić w praktyce swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z wykorzystaniem prawdziwego fantoma i pod nadzorem przeszkolonego kontrolera.

Szczegółowy program krakowskich obchodów Tygodnia Mobilności - można znaleźć TUTAJ.

 

Maciej Skowronek/wm

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0