|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zarzut gwałtu dla b. dyrektora stadniny w Regietowie

Zarzut gwałtu na 19-letniej praktykantce ze Stadniny Koni Huculskich w Regietowie, usłyszał były dyrektor tej placówki, Stanisław C. Mężczyzna podczas przesłuchania nie przyznał się – poinformował w czwartek PAP prok. Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Staszowie (Świętokrzyskie).

fot: M. Lasyk/ zdjęcie ilustracyjne

Sprawę opisał portal Onet. Jak wynikało z opublikowanego w ub. tygodniu artykułu, w połowie czerwca do szpitala w Gorlicach trafiła 19-letnia praktykantka ze Stadniny Koni Huculskich w Regietowie. Lekarze zawiadomili policję, iż kobieta zgłosiła, że została zgwałcona przez 71-letniego dyrektora tej stadniny. Wg portalu, mężczyzna ten krótko po tym, gdy miało dojść do zdarzenia, odszedł z pracy w placówce, która podlega pod Kombinat Rolny Kietrz.

Sprawa trafiła do jednej z prokuratur okręgu kieleckiego pod koniec czerwca po tym, gdy - wg portalu - pojawiły się wnioski o wyłączenie z jej prowadzenia prokuratur okręgu sądeckiego.

Były dyrektor stadniny został przesłuchany w staszowskiej prokuraturze w środę. Jak powiedział prok. Sarba, podczas przesłuchania Stanisław C. usłyszał zarzut zgwałcenia kobiety. "Mężczyzna nie przyznał się i złożył stosowne wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe. Ma też zakaz opuszczania kraju" – opisywał prok. Sarba.

Jak mówił w ub. tygodniu PAP rzecznik prasowy kieleckiej Prokuratury Okręgowej Daniel Prokopowicz, w związku ze sprawą wcześniej została przesłuchana pokrzywdzona kobieta.

Podejrzanemu może grozić od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

W ub. tygodniu zarząd spółki Kombinat Rolny Kietrz poinformował PAP, że stosunek pracy dyrektora stadniny rozwiązano na podstawie porozumienia stron. "Zwolnienie nastąpiło na prośbę dyrektora - od jakiegoś czasu nosił się z tym zamiarem jako człowiek, który kilka lat temu nabył prawa emerytalne. Nie został pozbawiony stanowiska z powodów dyscyplinarnych" - podano.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

17%
83%