|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wypadek w Rzezawie: 52-latek usłyszał zarzut zabójstwa

Szokujące ustalenia śledczych w sprawie tragicznego wypadku w Rzezawie koło Bochni. 52-letni mieszkaniec Katowic usłyszał zarzut zabójstw 1 osoby i usiłowania zabójstwa 4 osób. Ustalenia śledczych wskazują na to Robert R. celowo wjechał w 3 troje rowerzystów oraz 2 pieszych. Nie hamował, a wręcz dodał gazu. Po zatrzymaniu przez świadków zdarzenia oraz policjantów mówił, że nie żałuje i zrobiłby to jeszcze raz.

Posłuchaj co mówi prokurator Mieczysław Sienicki

fot: OSP Rzezawa

Mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany. W poniedziałek został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Krakowie. Trafił tam, bo po zatrzymaniu zachowywał się agresywnie. Lekarze nie zgodzili się na przesłuchanie 52-latka w prokuraturze, dlatego śledczy zrobią to w szpitalu. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie przyznaje, że ustalenia śledczych wskazują na to, że mężczyzna chciał zabić tych ludzi. "Przede wszystkim mamy relacje naocznych świadków, z których wynika, że kierowca świadomie skierował samochód w stronę rowerzystów i pieszych, a także dodał gazu. Będziemy badać dlaczego ten mężczyzna wjechał w ludzi. Z relacji świadków i policjantów wynika, że on nie żałował swojego postępowania. Odgrażał się, że zrobiłby to ponownie" - mówi prokurator Mieczysław Sienicki.

52-latek przejeżdżając przez centrum miejscowości Rzezawa z niewiadomych zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w trójkę rowerzystów, a także pieszego, który szedł chodnikiem. Kiedy próbował odjechać z miejsca zdarzenia, wjechał w kolejnego pieszego. Został zatrzymany przez świadków i przekazany policji.

Mimo szybkiej akcji ratunkowej - prowadzonej na początku przez strażaków ochotników - nie udało się uratować 71-letniego mężczyzny. Do szpitala w Bochni w ciężkim stanie trafiła 90-letnia kobieta. Pozostali poszkodowani są lżej ranni. Jedna z osób ze złamaniami przeszła operację w szpitalu w Brzesku. 

 

Komenda Powiatowa Policji w Bochni zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób, które były bezpośrednimi świadkami wypadku zaistniałego w dniu 15 kwietnia 2018 r. w miejscowości Rzezawa, w szczególności prosimy o kontakt kierowców i pasażerów pojazdów poruszających się w obrębie miejsca zdarzenia oraz osobę poruszającą się na rowerze wzdłuż budynku OSP Rzezawa w kierunku skrzyżowania ul. Kościelnej z ul. Wiśniową. 

Kontakt do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego: 14 615 22  08 i oraz do Dyżurnego Jednostki: 615 22 22.

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

100%
0%