|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sprawca tragicznego wypadku w Rzezawie trafił do szpitala psychiatrycznego w Krakowie

Sprawca tragicznego wypadku w Rzezawie koło Bochni został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Krakowie - informuje reporter Radia Kraków. Zdecydowali o tym śledczy prowadzący sprawę. Na razie nie wiadomo dlaczego mężczyzna wjechał w grupę ludzi. 52-letni kierowca ze Śląska wjechał w niedzielę w trójkę rowerzystów oraz dwoje pieszych. Jedna osoba zmarła.

Posłuchaj rozmowy z Barbarą Grądzką, zastępcą Prokuratora Rejonowego w Bochni

fot: OSP Rzezawa

Sprawca tragicznego wypadku w Rzezawie koło Bochni po zatrzymaniu zachowywał się agresywnie i decyzją lekarza został przewieziony do szpitala psychiatrycznego. Jak powiedziała Radiu Kraków zastępca Prokuratora Rejonowego w Bochni Barbara Grądzka, mężczyzna zostanie przesłuchany w poniedziałek lub wtorek rano. Wtedy też zostaną mu postawione zarzuty. "Jesteśmy na etapie formułowania zarzutów. Wstępnie rozważana jest kwalifikacja spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Na tę chwilę nie ma mowy o zabójstwie, ale będziemy rozważać wszystkie okoliczności. Na tę chwilę nie mogę też potwierdzić informacji, że ten mężczyzna celowo wjeżdżał w te osoby" - mówi.

52-latek przejeżdżając przez centrum miejscowości Rzezawa z niewiadomych zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w trójkę rowerzystów, a także pieszego, który szedł chodnikiem. Kiedy próbował odjechać z miejsca zdarzenia, wjechał w kolejnego pieszego. Został zatrzymany przez świadków i przekazany policji.

Mimo szybkiej akcji ratunkowej - prowadzonej na początku przez strażaków ochotników - nie udało się uratować 71-letniego mężczyzny. Do szpitala w Bochni w ciężkim stanie trafiła 90-letnia kobieta. Pozostali poszkodowani są lżej ranni. Jedna z osób ze złamaniami przejdzie w poniedziałek operację w szpitalu w Brzesku. 

Przeczytaj: Rzezawa: kierowca potrącił troje rowerzystów i dwóch pieszych; jedna osoba zmarła

 

Komenda Powiatowa Policji w Bochni zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób, które były bezpośrednimi świadkami wypadku zaistniałego w dniu 15 kwietnia 2018 r. w miejscowości Rzezawa, w szczególności prosimy o kontakt kierowców i pasażerów pojazdów poruszających się w obrębie miejsca zdarzenia oraz osobę poruszającą się na rowerze wzdłuż budynku OSP Rzezawa w kierunku skrzyżowania ul. Kościelnej z ul. Wiśniową. 

Kontakt do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego: 14 615 22  08 i oraz do Dyżurnego Jednostki: 615 22 22.

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

71%
29%