|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Walka ze smogiem wśród priorytetów Nowoczesnej w Małopolsce

Walka ze smogiem, dogodniejszy transport, w tym łatwiejszy dojazd do Krakowa, a także polityka senioralna - są wśród priorytetów Nowoczesnej, które wymieniała liderka tej partii Katarzyna Lubnauer przebywająca w piątek z wizytą w Małopolsce.

Fot. Marek Lasyk

Nowoczesna w wyborach startuje w ramach Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Szefowa Nowoczesnej mówiła o priorytetach ugrupowania w województwie małopolskim i prezentowała kandydatów Nowoczesnej do sejmiku małopolskiego. Jak zaznaczyła, do rozwiązania problemu smogu w Małopolsce potrzebne są dobre programy ogólnopolskie, a program regionalny Małopolski nie wystarczy, aby rozwiązać problem.

„Smog zabija wielu Polaków, mówi się o kilkunastu, kilkudziesięciu tysiącach osób rocznie, które przedwcześnie umierają z powodu smogu” – powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej. W jej ocenie należy poprawić transport, komunikację w regionie, zwłaszcza dojazd do Krakowa. Trzeba też – jej zdaniem – podejmować mądre decyzje związane ze środkami europejskimi.

Priorytetem programu Nowoczesnej jest także polityka senioralna. „Musimy mieć dobre plany dla seniorów, budować domy dziennego pobytu, zapewnić im opiekę asystenta, zadbać by mogli aktywnie włączać się w życie społeczne, ponieważ częstym problemem osób starszych jest samotność” – wymieniła. Podkreśliła, że kandydaci Nowoczesnej do sejmiku małopolskiego są gwarancją realizacji wymienionych postulatów ugrupowania.

„Nowoczesna to nowe twarze” - podkreśliła posłanka. Jak poinformowała, kandydaci Nowoczesnej do sejmiku małopolskiego będą na wszystkich listach Koalicji Obywatelskiej w pierwszej trójce.

Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz zapowiedział, że jeśli ugrupowanie odniesie sukces w wyborach, to zastanowi się na utworzeniem klubu radnych w sejmiku i radzie miasta.

 

 

PAP/jgk

100%
0%