|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Szef MSWiA zapowiedział odznaczenie chłopca, który pomógł kolegom po wypadku w Tenczynie

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział, że odznaczy chłopca, który po wypadku autokaru w Tenczynie pomógł kolegom opuścić pojazd. O odznaczenie ucznia zwróciła się do ministra małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. "Będzie to dla mnie prawdziwy zaszczyt" - podkreślił Brudziński.

fot: Grzegorz Momot/PAP

"Warto, aby wszyscy usłyszeli o Dominiku z klasy VII Szkoły Podstawowej w Wilanowie, który po wypadku w Tenczynie nie uległ panice. Wybił szybę i wyprowadził kolegów z autokaru. Zasłużył na najwyższe uznanie!" - napisała na Twitterze małopolska kurator oświaty. Jak dodała, zawnioskuje do ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego "o uhonorowanie dzielnego chłopca".

Na wpis Barbary Nowak zareagował szef MSWiA, który napisał: "Będzie to dla mnie prawdziwy zaszczyt, móc wręczyć młodemu Bohaterowi odznakę Młody Bohater".

Do wypadku w Tenczynie doszło w piątek przed godziną 11. Według ustaleń policji, autobus, który jechał od strony Zakopanego, czołowo zderzył się z tirem. Pojazdy stanęły w poprzek drogi i częściowo wjechały do rowu. Policja przypuszcza, że jeden z pojazdów mógł zjechać na przeciwległy pas ruchu. W wypadku brał udział również samochód osobowy. Autokarem podróżowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 261 z warszawskiego Wilanowa. Wracali z Zakopanego.

W wypadku poszkodowanych zostało w sumie 49 osób: 6 dorosłych oraz 43 dzieci. 34 osoby zostały przewiezione do szpitali, w których wieczorem pozostawało osiemnaścioro z nich. Stan jednej z nich jest ciężki.

Akcja "Młody Bohater" to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Nagroda "Młody Bohater" jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Każdy laureat nagrody otrzymuje unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.

 

PAP/bp

98%
2%