|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Policjanci i strażacy z Małopolski wciąż na L4. Zwolnień już nie przybywa

Na L4 przebywa 50 procent policyjnej kadry w Małopolsce. Choć związkowcy porozumieli się z rządem, funkcjonariusze powrócą do pracy, nie wcześniej niż zakończą się ich zwolnienia lekarskie. To oznacza, że 11 listopada do pomocy przy patriotycznych uroczystościach w Małopolsce oddelegowani zostaną strażacy.

posłuchaj materiału Dominiki Kossakowskiej

Fot. RK

Skrócenie okresu zwolnienia lekarskiego policjanta jest możliwe, jeżeli czuje on, że powrócił do zdrowia - podkreślił Zespół ds. Medycyny Pracy Komendy Stołecznej Policji. Zaznaczył, że ws. skrócenia L4 policjant powinien zwrócić się do lekarza, który wydał takie zaświadczenie. Jak podkreślono w piśmie, policjant sam nie może zdecydować o tym, czy jest już zdrowy i zdolny do pracy. "Decyduje o tym lekarz po przeprowadzeniu stosownych badań lekarskich" - dodano.

"Wszystko jest jednak na dobrej drodze, epidemia tzw. „psiej grypy” powoli ustaje. To efekt wczorajszego porozumienia ze związkowcami. Zwolnień już nie przebywa, natomiast kończą się te, wzięte 5-7 dni temu. W rozmowach z policjantami słyszymy też, że nie zamierzają przedłużać zwolnień i wrócą do służby" - przekonuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

W długi weekend policjanci będą musieli nadal radzić sobie w mocno okrojonym składzie. Tak będzie m.in. w Tarnowie, gdzie na zwolnieniach lekarskich jest ponad 40 procent policjantów - przyznaje rzecznik tarnowskiej komendy Paweł Klimek. "Patrole pewnie nie będą tak widoczne jak do tej pory, ale chcemy zachować ciągłość służby i w pełni zadbać o bezpieczeństwo tarnowian" - mówi. 

Na zwolnieniach lekarskich przebywa także ok. 10 procent małopolskich strażaków.

Przypomnijmy: podwyżka o 655 zł brutto w 2019 r. oraz o 500 zł brutto w 2020 r, pełnopłatne nadgodziny dla funkcjonariuszy, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę - to szczegóły porozumienia MSWiA i związków zawodowych. Joachim Brudziński i Rafał Jankowski ogłosili, że udało się osiągnąć porozumienie. WIĘCEJ

 

 

(Dominika Kossakowska, Bartek Maziarz, RK, PAP/ew)

20%
80%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 3

Kazek

Piątek, 9 listopada 2018, 21:54

Te psy wykorzystując w perfidny sposób Święto Niepodległości wyszczekały dla siebie pełną miskę. "A za toż, bracie, niczego nie braknie: Od panów, paniątek, dziewek, Okruszyn, kostek, polewek, Słowem, czego dusza łaknie.“  Pies mówił, a wilk słuchał uchem, gębą, nosem, Nie stracił słówka; połknął dyskurs cały I nad smacznej przyszłości medytując losem, Już obiecane wietrzył specyały.  Wtem patrzy. — „A co to?“ — „Gdzie?” — „Ot, tu, na karku?“ „Ech, błazeństwo!“ — „Cóż przecie?“ — „Oto widzisz troszkę Przyczesano, bo na noc kładą mi obrożkę, Ażebym lepiej pilnował folwarku!“ „Czy tak? pięknąś wiadomość schował na ostatku!” „I cóż, wilku, nie idziesz?“ — „Co nie, to nie, bratku! Lepszy w wolności kęsek ładajaki, Niźli w niewoli przysmaki.“ Rzekł i drapnąwszy co miał skoku w łapie, Aż dotąd drapie!"

Odpowiedz

Bul

Piątek, 9 listopada 2018, 21:13

Powini nalezec WSZYSCY do zus. Chca miec zarobki zachodnie a przywileje wschodnie.

Odpowiedz

prawnik

Piątek, 9 listopada 2018, 15:15

Takie zachowanie i wyłudzanie naszych pieniędzy perfidnym szantażem powinien mieć dalszy epilog ale w prokuraturze. I lekarze i "stróże prawa" powinni odpowiedzieć za przekręt !

Odpowiedz