|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Podkarpacki odcinek autostrady A4 będzie płatny

Ważna informacja dla kierowców, którzy z Podkarpacia dojeżdżają na przykład do Krakowa. W przyszłym roku podkarpacki odcinek autostrady A4 będzie już płatny.

Posłuchaj, co mówi Wiesław Sowa

A4 - Tarnów-Dębica. Fot. Michał Gąciarz

Nieoficjalnie mówi się, że opłaty za przejazd na trasie z Krakowa na Podkarpacie zostaną wprowadzone najpóźniej w listopadzie przyszłego roku. 

Jak mówi zastępca dyrektora rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wiesław Sowa na razie nie wiadomo, w jaki sposób będą one pobierane. "W 2018 roku zostanie wyłoniony operator w skali kraju, który będzie prowadził wszystkie te elementy. Dopiero rozmowy z operatorem wyłonią system. System manualny raczej nie jest brany pod uwagę, od tego już się odchodzi" - mówi Wiesław Sowa. 

Resort infrastruktury mówi o systemie elektronicznego poboru opłat. Zgodnie z pierwotnymi założeniami kierowcy osobówek zapłacą 10 gr za kilometr. 

Zastępca dyrektora rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wiesław Sowa poinformował też, że trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy odcinka drogi ekspresowej S19 z Sokołowa Małopolskiego do granicy z województwem lubelskim.

 

 

 

(IAR, Dominika Panek/ew)

42%
58%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 20

Sobota, 11 listopada 2017, 11:11

No popatrz! KODziarze winni, a wspaniały i uwielbiony PIS rozpierdziela sądy, konstytyucję, wszędzie wsadza swoich, a tutaj nic nie może zrobić bo KOD? Widocznie PIS ma w tym interes, żeby mafia trwała dalej i żródło finansowania koryta.

Odpowiedz

R

Piątek, 22 września 2017, 12:00

@Adam

Jak to nie ma??? Przecież może dobrze zmienić...

Odpowiedz

Krystyna

Czwartek, 21 września 2017, 17:33

Żeby opłaty były rozsądne a nie takie wysokie jak na A4 i na A2 Wielkopolskiej , bo to chore opłaty ! Oczywiście winiety elektroniczne a nie bramki !

Odpowiedz

Jerzy

Czwartek, 21 września 2017, 17:31

Jeżeli już muszą być płatne u nas autostrady to oby to były WINIETY (jak w cywilizowanych krajach) a nie okropne bramki na których kierowcy tracą sporo czasu. Kolejki są w każdy weekend. święta i wakacje.

Odpowiedz

Bob

Czwartek, 21 września 2017, 15:03

Opłaty były już dawno temu planowane, ważne żeby było rozliczanie pay pass czy jak kto woli via toll'em A nie archaicznymi bramkami blokowac przepływ pojazdów. To już było. Najlepsze i najtańsze bylyby winiety ale tego nikt nie planowal przy finansowaniu budowy autostrad więc wątpię żeby się to zmieniło. Tak czy tak 10 gr to granica bólu, zapewne dzięki oplatom skorzysta kolej.

Odpowiedz

Adam

Czwartek, 21 września 2017, 14:14

@anty

Od 2 lat wiadomo ze będzie płatna obecny rząd nic do tego nie ma.

Odpowiedz

Tofik

Czwartek, 21 września 2017, 13:56

lodziarnia z PO obejdzie sie smakiem, inaczej załozyli by bramki i opchneli autostradę "kolegom" z biznesu jak na A1 i A2 ...

Odpowiedz

anty

Czwartek, 21 września 2017, 12:44

@Tomek

Zalezy jak bardzo jest pusta kasa państwa, 500+, Emeryt + i etc się samo nie zapłaci.

Odpowiedz

Czwartek, 21 września 2017, 12:12

Po pierwsze autostrada jest zbudowana za nasze, ale za jej utrzymanie w każdym kraju płaca użytkownicy. Po drugie bez względu na to kto rządzi, to te opłaty są ustalane. Sprawdźcie w którym roku i za czyjej władzy wprowadzono opłatę za odcinek Katowice-Zgorzelec KODziarze. Po trzecie należy zastanowić się dlaczego te opłaty są tak wysokie i dlaczego pozwolono oszustom z AWS na utajnienie umowy ze Stalexportem, którym zarządza były minister gospodarki.

Odpowiedz

A4

Czwartek, 21 września 2017, 11:50

I dobrze, skończy się buractwo na drodze.

Odpowiedz

Tomek

Czwartek, 21 września 2017, 11:48

Koszt będzie 10 gr/km, podobnie jak Gliwice - Wrocław, więc nie panikować proszę...

Odpowiedz

antysmog

Czwartek, 21 września 2017, 11:46

@True

Lepiej nie oddychać tak brudnym powietrzem.

Odpowiedz

Hostian

Czwartek, 21 września 2017, 11:45

@Wiecznie zdziwiony...

odpowiedź=PiS, czyli dojenie wszystkich żeby rozdawać swoim i dzieciorobom

Odpowiedz

True

Czwartek, 21 września 2017, 11:43

chore!Polakom autostrada należy się jak psu buda to jeszcze my mamy za to płacić że sobie jedziemy z punktu do punktu! Czy to nie chory kraj:D? niedługo za oddychanie bedziemy płacić podatek:D

Odpowiedz

rzeszowianka

Czwartek, 21 września 2017, 11:36

W Rzeszowie mówi się o tym od roku, że koszt kilometra może wynieść nawet 35gr/km. Są już rozstrzygane pierwsze przetargi na MOPY na odcinku Tarnów - Rzeszow. Przed opłatami niestety nie uciekniemy. A co gorsza nie ma alternatywy bo stara 4 to porażka.

Odpowiedz

marek maciejowski

Czwartek, 21 września 2017, 11:35

autostrada wybudowana za pieniądze podatnikow.dlaczego mam płacić za przejazd Moją autostradą.Firmy przewozowe niech placą bo mają na przejeżdzie biznes

Odpowiedz

Stefan

Czwartek, 21 września 2017, 11:32

Chcieliscie PiSu to go macie.

Odpowiedz

kierowca

Czwartek, 21 września 2017, 11:22

Zbudowali z podatków, a teraz będzie to biznesik Rzeczpospolitej, czy to dobrze czy to źle , kto to wie ?

Odpowiedz

Wiecznie zdziwiony...

Czwartek, 21 września 2017, 11:17

Ja wciąż nie rozumiem i nikt mi tego chyba już nie wyjaśni, dlaczego autostradę buduje się za moje, Twoje, Wasze, Nasze pieniądze, a potem daje prywatnej firmie żeby na MOJEJ (Twojej, Waszej, Naszej) inwestycji ZARABIAŁA...

Odpowiedz

zorro

Czwartek, 21 września 2017, 11:12

Rżną nas na kasę!

Odpowiedz