|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ekstremalna Droga Krzyżowa – ruszają zapisy

To projekt nie tylko dla chrześcijan. Tworzymy ruch religijny o uniwersalnym charakterze – tak o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej mówi jej pomysłodawca ks. Jacek Stryczek. Od 14 lutego można zgłosić w niej swój udział.

Posłuchaj, co mówi ks. Jacek Stryczek, organizator EDK

Fot. dzięki uprzejmości portalu Ekstremalna Droga Krzyżowa

- Ten projekt to niesamowite i wciągające przeżycie. Kilka godzin kontemplacji sprzyja szukaniu odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania - twierdzi 34-letni Tomasz z Krakowa, który w tym roku wybiera się w 40-kilometrową trasę już po raz trzeci z rzędu.

EDK, bo tak w skrócie nazywa się projekt, to pomysł księdza Jacka Stryczka ze stowarzyszenia „Wiosna”.  Uczestnicy maszerują nocą w milczeniu, czytając przygotowane uprzednio teksty i zatrzymując się na wyznaczonych stacjach. Trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wytyczane są na terenie każdego z województw, ale również za granicą - w tym w Izraelu, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Organizatorzy liczą, że w tym roku w EDK weźmie udział nawet sto tysięcy osób. Marsze wyruszają 23  marca. W tym roku jedna z tras przygotowana jest dla osób niepełnosprawnych.

- Jak się wyrusza, to jest fajnie – mówi ks. Jacek Stryczek, prezes stowarzyszenia „Wiosna” - A potem robi się już mniej fajnie, aż wreszcie jest już bardzo niefajnie. Najgorzej jest o trzeciej, czwartej nad ranem, gdy cały organizm mówi, że dobrze by było już wrócić i się przespać. Dla mnie czterdzieści kilometrów to nie jest dużo, ale za każdym razem, gdy wyruszam w nocy na EDK, to jest ciężko. Jest to dla mnie niesamowite doświadczenie przełamywania siebie.

Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej poszukują tzw. liderów, czyli wolontariuszy, którzy zajmą się wytyczaniem nowych tras drogi. EDK, oprócz Wielkiej Brytanii czy Francji, dotarła już m. in. na Islandię i do Azji.

Każdy chętny do wędrówki może się zapisać za pośrednictwem strony internetowej www.edk.org.pl.

 

Dominika Panek/wm

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 3

tf

Piątek, 16 lutego 2018, 00:36

@amen

wiele osób robi to po tym jak już przejdzie EDK.

Odpowiedz

kraki

Środa, 14 lutego 2018, 15:41

@amen

Mozna i to i to. Przeciez sporo nas jest!

Odpowiedz

amen

Środa, 14 lutego 2018, 13:47

A nie lepiej, zamiast włóczyć się po nocy bez sensu, iść do hospicjum i pomóc umierającym, albo rozejrzeć się wokół siebie, czy jakiś stary, samotny sąsiad nie potrzebuje naszej pomocy?

Odpowiedz