Pierwszy kwadrans meczu chaotyczny, zdecydowanie za dużo niecelnych podań z obu stron. W 21. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Ślaska Wrocław za faul Kupczaka na Tarasowsie w polu karnym. Marcin Robak nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W 26. minucie „Słoniki” wyrównują. Znakomita akcja, przeprowadzona w bardzo dobrym tempie, zakończona dośrodkowaniem Pawłowskiego z lewej strony boiska i wykończona golem zdobytym przez Stefanika.

W 35. minucie w roli głównej VAR. Dwukrotna, bardzo długa analiza i w konsekwencji drugi rzut karny dla Śląska, a dodatkowo czerwona kartka dla Mikovica za niesportowe zachowanie. Jedenastkę wykorzystał ponownie Marcin Robak. W 45. minucie gospodarze byli bardzo bliscy wyrównania. Precyzyjna główka Putiwcewa, ale Słowik był fantastycznie dysponowany. Pierwsza połowa została wydłużona o 5 minut. Końcówka tej części gry dla podopiecznych Jacka Zielińskiego (choć grają w 10.), ale bez efektu. Po mało ciekawym wstępie – dużo (nie zawsze sportowych) emocji na stadionie w Niecieczy.

W II połowie było dużo ambicji gospodarzy, dużo walki, ale gole juz nie padały. Najciekawsze sytuacje? W 65 minucie przed szansą hat-tricka stanął Robak, ale zagubił się w dryblingu i bardzo lekki jego strzał obronił Trela. Minutę później, po drugiej stronie boiska Słowik znowu wygrywa pojedynek z Putiwcewem. W doliczonym czasie gry raz jesczce Słowik lepszy od Putiwcewa. Było bardzo blisko wyrównania!

Do końca sezonu tylko 5 spotkań. Sytuacja zespołu z Niecieczy dramatyczna...

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Marcin Robak (23-karny), 1:1 Samuel Stefanik (26), 1:2 Marcin Robak (39-karny).

Żółta kartka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Samuel Stefanik, Bartosz Szeliga. Śląsk Wrocław: Tim Rieder, Robert Pich, Maciej Pałaszewski. Czerwona kartka – Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Martin Mikovic (39-niesportowe zachowanie).

Sędzia Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 2 723.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela - Bartosz Szeliga (83. David Guba), Joona Toivio, Artem Putiwcew, Rafał Grzelak - Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanovic - Szymon Pawłowski, Samuel Stefanik (66. Vladislavs Gutkovskis), Martin Mikovic - Roman Gergel (85. Bartosz Śpiączka).

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Igors Tarasovs, Mateusz Cholewiak - Daniel Łuczak (69. Arkadiusz Piech), Tim Rieder (76. Kamil Vacek), Dragoljub Srnic (83. Maciej Pałaszewski), Michał Chrapek, Robert Pich - Marcin Robak.