Dwustu zawodników z 23 krajów rywalizuje na krakowskim torze Kolna w mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie górskim. Dziś rozegrane zostały kwalifikacje w kanadyjkach mężczyzn i kajakach kobiet. Z 12 reprezentantów Polski do półfinału nie zakwalifikowała się jedynie Julia Dziadosz w K-1 młodzieżowców. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowali się: Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków) w C-1 U-23, który zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach (pokonał tor najszybciej, ale „złapał” cztery punkty karne) i także trzeci Szymon Nowobilski (Start Nowy Sącz) w C-1 juniorów (on również był najszybszy w kwalifikacjach, ale nie ustrzegł się dwóch punktów karnych). Dwa punkty karne spowodowały, że (w konkurencji K-1 U-23) Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) musiała w kwalifikacjach uznać wyższość aż czterech Czeszek.

Krakowskie mistrzostwa są dostępne dla publiczności. Dla kibiców udostępniona została trybuna i teren wzdłuż wału obok toru. Batalia o medale rozegra się w niedzielę.