Efektowne widowisko w Krakowie, wirtuozerskie akcje, piękne gole i triumf będących w mistrzowskiej formie Hiszpanów, którzy pokonali Italię 3:1.

Pierwsza bramka w 53. minucie gry po zespołowej akcji i strzale z dwunastu metrów Saula Niqueza. Pięć minut później z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Gagliardini i sytuacja Włochów stała się trudna. Italia nie poddała się jednak bez walki. W 62. minucie Bernardeschi strzałem zza szesnastki wywrównał, ale później grała już tylko Hiszpania. I to jak. W 65. minucie przepiękny strzał Saula z woleja w okienko dał Hiszpanom prowadzenie, a w 74. minucie gracz Realu Madryt Marco Asensio wyłożył piłkę koledze z Atletico Madryt i Saul Niquez zdobył swojego trzeciego gola.

Wcześniej Anglia przegrała w Tychach po rzutach karnych z Niemcami 3-4 w pierwszym półfinale piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. Po dogrywce był remis 2:2 (1:1, 0:0).

Anglia – Niemcy 2:2 (2:2, 1:1, 0:0), karne 3-4.

Bramki: 0:1 Davie Selke (35, głową), 1:1 Demarai Gray (41), 2:1 Tammy Abraham (50), 2:2 Felix Platte (70, głową).

Żółte kartki – Anglia: Will Hughes, Ben Chilwell, Mason Holgate; Niemcy: Davie Selke, Serge Gnabry, Marc-Oliver Kempf, Maximilian Arnold.

Sędzia: Gediminas Mazeika (Litwa). Widzów: 13 214.

Anglia: Jordan Pickford – Mason Holgate (106. Dominic Iorfa), Calum Chambers, Alfie Mawson, Ben Chilwell – James Wards–Prowse, Will Hughes (86. John Swift), Nathaniel Chalobah (65. Jacob Murphy), Demarai Gray (73. Nathan Redmond)– Lewis Baker, Tammy Abraham.

Niemcy: Julian Pollersbeck – Jeremy Toljan, Gideon Jung (80. Thilo Kehrer), Marc-Oliver Kempf, Yannick Gerhardt – Maximilian Philipp, Janik Haberer (102. Dominik Kohr), Max Meyer, Maximilian Arnold, Serge Gnabry (87. Nadiem Amiri)– Davie Seike (63. Felix Platte).

Hiszpania - Włochy 3:1 (0:0).

Bramki: dla Hiszpanii - Saul Niguez (53, 65, 74); dla Włoch - Federico Bernardeschi (62).

Żółte kartki: Włochy - Marco Benassi, Roberto Gagliardini, Davide Calabria, Alberto Cerri.

Czerwona kartka: Roberto Gagliardini (Włochy, 58 - za drugą żółtą).

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia). Widzów 13 105.

Hiszpania: Kepa Arrizabalaga - Hector Bellerin, Jorge Mere, Jesus Vallejo, Jonny - Dani Ceballos (88. Mikel Oyarzabal), Marcos Llorente, Saul Niguez - Marco Asensio, Sandro Ramirez (78. Inaki Williams), Gerard Deulofeu (83. Denis Suarez).

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Mattia Caldara, Daniele Rugani, Antonio Barreca - Marco Benassi (87. Luca Garritano), Roberto Gagliardini, Lorenzo Pellegrini - Federico Bernardeschi, Andrea Petagna (72. Alberto Cerri), Federico Chiesa (61. Manuel Locatelli).