15.
Emil Pulczyński - 7+2 (2*,3,2*,0)

(pogrubione nazwiska zawodników Unii Tarnów)

BIEG 1: Łaguta-2, Holde-3, Janowski-1, Brzozowski-w, 3-3

-Po wyjściu z pod taśmy Łaguta przepchnął się między Holderem, a Brzozowskim. Po chwili bieg został przerwany,bo Janowskiego podciął Brzozowski-będzie powtórka bez udziału jednego z zawodników Unibaxu. Pokrzywdzony świeży zdobywca Złotego Kasku na szczęście nie ucierpiał w tym starciu
- W drugiej próbie od początku na prowadzeniu Holder. Za nim Łaguta i jadący po darmową "jedynkę" Janowski

BIEG 2: Pulczyński-2, Gomólski-0, Przedpełski-3, Borowicz-1 , 5-1

Na dwóch pierwszych miejscach torunianie. Borowicz usiłuje wbić się gdzieś między rywali, ale niestety bez efektu. Daleko za resztą Gomólski

BIEG 3: Miedziński-3, Madsen-1, Ward-2, Vaculik-0 5-1

Spod taśmy najlepiej wystrzelił Miedziński, ale już na 3 okrążeniu minęli go obaj torunianie. Kolejny słaby występ notuje Martin Vaculik, a Unibax ucieka na 8 punktów

BIEG 4: Kołodziej-2, Pulczyński-3, Borowicz-0, Gollob-1 3-3

Bardzo słaby bieg Golloba. Weteran żużla zaczyna mecz tylko z jedynką. Na drugim miejscu dojeżdża Kołodziej,a wygrywa niemalże sensacyjnie junior Pulczyński. Na szarym końcu Borowicz.

BIEG 5: Ward-1, Janowski-0, Miedziński-3, Łaguta-2 4-2

Na pierwszym łuku na prowadzenie wyszedł Łaguta, ale już po chwili Miedziński minął go ścinając po krawężniku. Janowski wyraźnie traci do Warda. Unia nadal bez wygranego biegu !

BIEG 6: Madsen, Gollob, Vaculik, Przedpełski 4-2

Na dojeździe do pierwszego wirażu najszybszy był Leon Madsen. Tomasz Gollob wyniósł się szeroko i w drugim łuku pierwszego okrążenia wyprzedził Duńczyka. Gollob pewnie zwyciężył. Emocji jak na lekarstwo.

BIEG 7: Holder-3, Kołodziej-2, Brzozowski-1, Gomólski(rezerwa taktyczna-Borowicz)-0 4-2

Pierwszy na mecie melduje się Holder, drugi jest Kołodziej. Bez punktów zmieniony Borowicz. Zawodnicy dojechali do mety w dużych odległościach od siebie. Holder zwyciężył z nieprawdopodobną przewagą. Dłuższa regulaminowa przerwa.

BIEG 8: Gollob-3, Janowski-0, Pulczyński-2, Łaguta-1 5-1

Gollob wygrywa start i dzięki dobrej jeżdzie Pulczyńskiego mamy podwójne zwycięstwo Unibaxu. Drugi jest Pulczyński. Goni go Łaguta , na końcu znów Janowski. Zanosi się na nokaut!

BIEG 9: Vaculik-1, Brzozowski-0, Madsen-3, Holder-2 2-4

Po starcie podwójne prowadzenie objęli goście, jednak Chris Holder szybko ich przedzielił. Leon Madsen postawił Australijczykowi spory opór i mistrz świata ie dał rady go wyprzedzić

BIEG 10: Borowicz-0, Miedziński-2, Kołodziej-1, Ward-3 5-1

Po pierwszym łuku był jeszcze remis, ale już po chwili przy krawężniku tarnowian minął Ward. Kolejne pewne zwycięstwo Unibaxu! Kolejna przerwa

BIEG 11: Brzozowski( rezerwa taktyczna:Pulczyński)-0, Janowski-2, Gollob-3, Madsen-1 3-3

Ciekawy bieg. Od początku na dystans wziął rywali pędzący po pierwsze miejsce Gollob. Janowski w końcu pojechał na miare swoich mozliwości. Ciekawa walka o trzecią lokatę. Madsen minął Pulczyńskiego dopiero na ostatnim wirażu

BIEG 12: Gomólski, Przedpełski, Łaguta, Miedziński 3-3

Najlepiej ze startu wyjechał Artiom Łaguta, który mimo ataku Adriana Miedzińskiego utrzymał prowadzenie. Do udanych biegu nie zaliczy za to Gomólski To dopiero drugie zwycięstwo Jaskółek w tym meczu

BIEG 13: Ward-2, Vaculik-0, Holder-3, Kołodziej-1 5-1

Ostatni bieg przed nominowanymi świetnei zaczęli gospodarze. Po chwili jednak na drugie miejsce kosztem Warda wskoczył Kołodziej. Australijczyk był niesamowicie szybki i na ostatnim okrążeniu na dystansie wyprzedził zawodnika Unii Tarnów. Stawkę znów zamyka Vaculik.

BIEG 14:Janowski, Miedziński, Kołodziej, Ward 1-5

Tarnowianie podwójne prowadzenie utrzymywali przez pierwsze okrążenie. Podczas drugiego tarnowską parę przedzielił Adrian Miedziński, jednak Maciej Janowski szybko zripostował. Unia Tarnów ostatecznie dowiozła do mety 5 punktów.

BIEG 15: Gollob, Łaguta, Holder, Madsen 5-1

Udana odpowiedź gospodarzy w ostatnim biegu. Duet Holder-Gollob pewnie dowozi do mety 5 punktów. Pierwszy raz bez punktów bieg kończy Łaguta. Unia przegrywa drugie z rzedu spotkanie!

20:11 W losowaniu wytypowano zestaw nr 1.

20:08 Zawodnicy zaprezentowali się już kibicom- za chwilę losowanie zestawów.

20:02 Mimo, że dzisiejsze spotkanie jest trzecim jakie rozegrają oba zespoły, będzie to jednak zaległy mecz pierwszej kolejki.

19:59 Do rozpoczęcia meczu w Toruniu pozostało jeszcze tylko 15 minut. Tarnowianie spotkają się dziś z zespołem w którego składzie jest od tego sezonu legend żużla- Tomasz Golllob.