Zwycięstwem lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Japończyka Ryoyu Kobayashiego zakończyły się piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu skoków narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Skoczył 137 metrów i to była najdłuższa odległość O 1,5 punktu wyprzedził Austriaka Stefana Krafta (134,5 m). Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch ukończył kwalifikacje na czwartej pozycji. Skoczył 135 metrów, ale miał bardzo zróżnicowane noty sędziowskie. Od 17,5 do 19 punktów. Piotr Żyła zajął 10 miejsce, Dawid Kubacki był 22., Maciej Kot 26., Stefan Hula 31., a Jakub Wolny sklasyfikowany został na 47 pozycji. W sobotę w konkursie wystąpi zatem sześcio-osobowa reprezentacja „biało-czerwonych”.

Liderka Pucharu Świata Pań, Katharina Althaus, pewnie wygrała kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego we francuskiej miejscowości Premanon. Prawo startu w nadchodzących zawodach wywalczyła Kinga Rajda, która uzyskała 34. wynik dnia.