Tym razem miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do Dawida Kubackiego, nowego rekordzisty Wielkiej Krokwi. Tak zdecydowało 63% osób. Drugie miejsce dla reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki zajęli 3 miejsce w konkursie drużynowym w Zakopanem i otrzymali 33% głosów. Na trzecim miejscu - z wynikiem 4% głosów - znalazł się hokejowy zespół TatrySki Podhala Nowy Targ.

Dawid Kubacki - Od soboty nowy rekordzista Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 143,5 metra - tyle wynosi nowy rekord skoczni im. Stanisława Marusarza. 28-letni Dawid Kubacki pokonał dotychczasowego rekordzistę - Niemca Markusa Eisenbichlera, który swój rekord ustanowił zaledwie... kilka minut wcześniej podczas konkursu drużynowego. Dawid Kubacki rekord pobił o pół metra. Wcześniejszy rekord Wielkiej Krokwi należał do Kamila Stocha i wynosił 141,5 m.

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich - W sobotnim konkursie drużynowym najlepsi okazali się Niemcy, którzy zwyciężyli mimo upadku Davida Siegela. Wyprzedzili Austriaków, którzy stanęli na drugim stopniu podium, a wyprzedzili o... 0,1 punktu. Po pierwszej serii Polacy byli na czwartej pozycji i niewiele wskazywało na to, że mogą wskoczyć na podium. Trochę uśmiechnął się do naszych zawodników los, bowiem Norweg Johann Andre Forfang został zdyskwalifikowany z powodu nieregulaminowego kombinezonu. Norwegowie zajęli w efekcie ostatnie miejsce, a Polacy wskoczyli na podium.

TatrySki Podhale Nowy Targ - "Szarotki" wygrały w spotkaniu wyjazdowym z Tauron KH GKS-em Katowice 2:0. Pierwszy gol padł w nietypowych okolicznościach. W ósmej minucie meczu Damian Tomasik nieatakowany przez żadnego z rywali posłał krążek do własnej bramki. W ostatniej tercji na 2:0 podwyższył Joonas Sammalmaa, pieczętując w ten sposób wygraną nowotarżan. Dla bramkarza Podhala Przemysława Odrobnego to już szóste w sezonie spotkanie bez straty gola.