Nie lekkoatletyczna reprezentacja Polaków i nie Michał Kwiatkowski, a Klan Wieczorków wygrywa w plebiscycie Radia Kraków na najlepszych sportowców ubiegłego tygodnia. Fani docenili ich wyczyn na Mistrzostwach Świata w lataniu rajdowym w Dubnicy nad Vahom, przywieźli stamtąd aż trzy krążki - brązowy, srebrny i złoty. Głos na nich oddało 68% słuchaczy Radia Kraków.

Nie umniejsza to jednak dokonań pozostałych nominowanych w naszym plebiscycie. Na drugim miejscu uplasowali się biało-czerwoni, którzy na mistrzostwach Europy w Berlinie biało-czerwoni znów zachwycali, zdobywając w sumie 12 medali! Trzecie miejsce natomiast dla Michała Kwiatkowskiego - triumfatora naszego narodowego kolarskiego wyścigu Tour de Pologne.

Kolejna odsłona naszego plebiscytu już w poniedziałek. Zapraszamy!

Sonda: 796

Klan Wieczorków - na Mistrzostwach Świata w lataniu rajdowym w Dubnicy nad Vahom na Słowacji Krzysztof i Kamil Wieczorkowie zdobyli srebrny medal, a Michał i Marcin Wieczorkowie brązowy krążek. Krakowianie zdobyli także złoty medal w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając Francuzów i Czechów, a dodajmy, że w klasyfikacji generalnej w czołowej dziesiątce było łącznie sześć polskich załóg.

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski - na mistrzostwach Europy w Berlinie biało-czerwoni znów zachwycali, zdobywając w sumie 12 medali, w tym 7 złotych krążków, 4 srebrne i 1 brązowy. Największe wrażenie zrobiła chyba Justyna Święty Ersetic, która wygrała i bieg indywidualny na 400 metrów i - wraz z koleżankami - bieg sztafetowy. Mazurek Dąbrowskiego także dla Michała Haratyka, który przez wiele lat był zawodnikiem klubu AZS AWF Kraków.

Michał Kwiatkowski - triumfator naszego narodowego kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. "Kwiato" miał mocne wsparcie grupy Sky, wygrał etapy w Szczyrku i Bielsku Białej, ale wtedy gdy na ostatnich kilometrach przed metą ostatniego etapu prowadzącego do Bukovina Resort zaatakował Simon Yates, potrafił - już bez wsparcia ze strony kolegów - pojechać na tyle skutecznie, by obronić żółtą koszulkę lidera.