59% słuchaczy Radia Kraków oddało głos na pływaczki z UKS SMS Galicja Kraków. Internauci docenili ustanowienie przez zawodniczki rekordu  w swojej kategorii wiekowej w czasie mistrzostw Polski 16-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na drugim miejscu Maria Springwald, którą nominowaliśmy do naszego radiowego plebiscytu za zajęcie drugiego miejsca w  wioślarskich zawodach Pucharu Świata w Lucernie.

Na trzecim miejscu Katarzyna Niewiadoma - wciąż trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia czołowej kolarki świata. Małopolanka zachwyciła ostatnim występem w Giro Rosa, gdzie stanęła na podium. Gratulacje!

Sonda: 791

Nasze propozycje:

Sztafeta pływacka  - Jeżeli ktoś sądził, że małopolskie pływanie umarło - to się bardzo mylił. Pływaczki z Krakowa ustanowiły rekord Polski w swojej kategorii wiekowej w czasie mistrzostw Polski 16-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Peciak Katarzyna, Król Wiktoria, Horova Oksana, Kowal Emilia rekord ustanowiły na dystansie 4x100 metrów stylem dowolnym.

Katarzyna Niewiadoma - Nasza zawodniczka cały czas pokazuje, że jest czołową kolarką świata. Małopolanka zajęła VII miejsce w klasyfikacji generalnej Giro Roso i miejsce na podium - była trzecia - na ostatni etapie tego najtrudniejszego kolarskiego wyścigu dla kobiet na świecie.

Maria Springwald - ostatnia nominacja należy do naszej medalistki igrzysk olimpijskich. Zawodniczka w ten weekend razem z koleżankami z osady zajęły drugie miejsce w wioślarskich zawodach Pucharu Świata w Lucernie.