Tym razem miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do Katarzyny Niewiadomej. Małopolanka zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigu kolarskim Tour of California. To zapewniło jej 52% głosów. Drugie miejsce dla Carlitosa, króla strzelców Ekstralasy z Wisły Kraków. Hiszpan otrzymał 41% głosów. Na trzecim miejscu - z wynikiem 7% głosów - uplasował się z kolei kierowca rajdowy Łukasz Pieniążek.

Katarzyna Niewiadoma – potwierdza, że zalicza się do światowej czołówki. Małopolanka udowodniła to za oceanem. Niewiadoma zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigu kolarskim Tour of California.

Łukasz Pieniążek – Krakowianin pokazał wielką moc. Polak zajął drugie miejsce w kategorii WRC 2 52. Rajdu Portugalii. To najlepszy wynik jakiegokolwiek polskiego kierowcy w rajdowych mistrzostwach świata od trzech lat, gdy w cyklu startował Robert Kubica.

Carlitos – Po blisko dziesięciu latach korona króla strzelców ekstraklasy wraca do Krakowa. Hiszpan wyścig wygrał strzelając w tym sezonie 24 gole.