Tym razem w plebiscycie na "Sportowca Tygodnia" brali udział sami kolarze. Z wynikiem 63% głosów wygrał mieszkaniec Myślenic Marek Rutkiewicz, który zajął 2 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas kolarskich mistrzostw Polski. Na drugiej pozycji uplasował się Szymon Tracz, który zdobył mistrzostwo Polski w grupie zawodników do lat 23. Na wychowanka Krakusa Swoszowice zagłosowało 25% osób. Trzecie miejsce dla Emanuela Piaskowego, który zajął 3 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodnik rodem z Limanowej otrzymał 12% głosów.

Marek Rutkiewicz - mieszkaniec Myślenic, który zajął 2 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas kolarskich mistrzostw Polski. Tym samym Rutkiewicz powtórzył swój wynik sprzed roku.

Emanuel Piaskowy - kolarz z Limanowej, który zajął 3 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas kolarskich mistrzostw Polski.

Szymon Tracz - wychowanek Krakusa Swoszowice. W wieku 19 lat zdobył mistrzostwo Polski w kolarstwie szosowym w grupie zawodników do lat 23.