Trzecie miejsce zajął tym razem Mateusz "Matt" Kotra. Gracz w squasha w miniony weekend został indywidualnym mistrzem Polski seniorów. To pierwszy medal tego zawodnika w Mistrzostwach Polski. W poprzednich latach zajmował 4 i 5 miejsce. W radiowym plebiscycie jest brąz i 30% głosów.

Na drugim miejscu znalazł się Robert Kubica. Rajdowiec rodem z Krakowa niedawno zdobył pierwsze punkty w sezonie 2015. Oby tak dalej! Ten wyczyn zapewnił mu 34% głosów.

"Sportowcem Tygodnia" zostaje tym razem Radosław Zawrotniak. Krakowski szpadzista zajął trzecie miejsce w zawodach Grand Prix FIE Pucharu Świata w Rio de Janeiro. To jego najlepszy występ w turnieju tego cyklu od dwóch lat. Docenili to internauci Radia Kraków i przyznali mu 36% głosów.

Takie były nasze nominacje:

fot G.Bernasik

Mateusz "Matt" Kotra (Squash4you Kraków) - W miniony weekend w częstochowskim klubie Scout rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski w squashu seniorów. W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz "Matt" Kotra z krakowskiego klubu Squash4you. W niezwykle mocno obsadzonym turnieju (62 z 64 najlepszych Polakow) Matt wygrał bez straty seta, pokonując w półfinale trzykrotnego Mistrza Polski - Wojtka Nowisza 11-7,11-5,14-12 a w finale również trzykrotnego Mistrza (w tym ostatnie 2 lata) Marcina Karwowskiego 11-3,11-6,11-5. To pierwszy medal tego zawodnika w Mistrzostwach Polski. Wcześniej był nieznacznie poza podium (4 w 2013 i 5 w 2014).

Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) - Zajął trzecie miejsce w zawodach Grand Prix FIE Pucharu Świata szpadzistów w Rio de Janeiro. To jego najlepszy występ w turnieju tego cyklu od dwóch lat. Zwyciężył Francuz Yannick Borel. Zawrotniak, jedyny z biało-czerwonych, który przebił się do głównej części drabinki z udziałem 64 zawodników, w 1/32 finału pokonał 12. w światowym rankingu Czecha Pavla Pitrę 13:12. W kolejnej rundzie wygrał z jego rodakiem Martinem Rubesem 15:11, a miejsce w czołowej ósemce zapewnił sobie zwycięstwem nad mistrzem olimpijskim z Pekinu Włochem Matteo Tagliariolem 15:13.

Robert Kubica - Robert Kubica i Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta RS WRC) dojechali do mety Rajdu Portugalii zajmując dziewiąte miejsce (4:39,1 sekund straty) i tym samym wywalczyli pierwsze punkty w sezonie 2015. "Był to bardzo trudny rajd, ale też bardzo udany" - mówił po zakończeniu rywalizacji w Portugalii dziewiąty kierowca klasyfikacji generalnej Robert Kubica. - Uważam, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Szczególnie w piątek i sobotę może rytm nie był za rewelacyjny, ale był bardzo równy i szybki. Na tę przyczepność, którą dysponowaliśmy uważam, że pojechaliśmy bardzo dobrze.